Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 maja. Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
02/06/2013 - 13:46

Volkswagen golf wypadł z drogi w Marcinkowicach. Dwie osoby poszkodowane

Wczoraj (1 czerwca) w Marcinkowicach (gmina Chełmiec) samochód marki volkswagen wypadł z drogi. Dwaj mężczyźni, którzy podróżowali autem zostali przetransportowani do szpitala.
Do zdarzenia doszło późnym popołudniem. W akcji ratowniczej brały udział straż pożarna (ratownicy z JRG nr 2 z Nowego Sącza), policja i pogotowie ratunkowe.
- Po przyjeździe pierwszych zastępów straży do Marcinkowic, skąd wzywano pomocy okazało się, że samochód volkswagen golf wypadł z drogi – mówi bryg. Paweł Motyka, zastępca komendanta miejskiego PSP w Nowym Sączu. – Auto znajdowało się około 2 metrów poniżej jezdni.
Samochodem podróżowało dwóch mężczyzn. Jeden z nich, gdy przyjechali strażacy, stał na jezdni, drugi natomiast znajdował się w volkswagenie golfie. W tym czasie na miejsce zdarzenia przyjechało pogotowie ratunkowe
- Strażacy dostali się do poszkodowanego mężczyzny znajdującego się w pojeździe przez przednie lewe drzwi, które nie były zablokowane – dodaje bryg. Motyka. – Rannego ułożono na specjalnych noszach (desce ratunkowej) i na nich przeniesiono go z auta do karetki pogotowia. Razem z nim do szpitala pojechał także drugi z mężczyzn podróżujących volkswagenem.
Strażacy sprawdzili m.in. pobliski teren, by upewnić się, czy oprócz tych dwóch rannych nie ma innych poszkodowanych osób. Na szczęście nikogo, kto potrzebowałby pomocy nie odnaleziono.
Później na miejscu zdarzenia pracowali policjanci.

(MIGA)
Fot. arch. PSP w Nowym Sączu.Dziękujemy za przesłanie błędu