Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 16 stycznia. Imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza
07/11/2017 - 10:00

W Gołkowicach Dolnych znaleziono niewybuch. Saperzy zabrali niebezpieczny pocisk

Podczas ściągania drzew z lasu w Gołkowicach Dolnych znaleziono niebezpieczny przedmiot, wyglądem przypominający niewybuch. Sądeccy policjanci zabezpieczyli pocisk, który zostanie zabrany przez saperów na poligon. Tam zostanie zdetonowany.

W poniedziałek (6 listopada) podczas prac w lesie, mieszkaniec Gołkowic Dolnych zauważył przedmiot przypominający niewybuch. Mężczyzna natychmiast poinformował o tym policję. Już po chwili na miejsce przyjechali funkcjonariusze z grupy minersko-pirotechnicznej sądeckiej policji i strażacy. W drodze do Gołkowic są saperzy z Krakowa, którzy zabiorą pocisk i zdetonują na poligonie. Niebezpiecznego przedmiotu pilnują policjanci ze Starego Sącza.

Zobacz także: To już pewne! W Laskowej znaleziono niewybuch. Zobacz, co z nim zrobili?

W przypadku znalezienia takich przedmiotów należy natychmiast powiadomić policję, ponieważ samodzielna detonacja pocisku grozi śmiercią! Po otrzymanym zgłoszeniu policjanci powiadomią specjalistyczny patrol saperski, a do momentu jego przybycia zabezpieczą znalezisko.

- Załoga 16 Batalionu Powietrznodesantowego z Krakowa sprawdziła w pojeździe pirotechnicznym odnaleziony niewypał. Pocisk został zabrany przez saperów do detonacji – tłumaczy rzecznik sądeckiej policji Iwona Grzebyk-Dulak.

RG r.gajewski@sadeczanin.info Fot. KM Policji w Nowym SączuDziękujemy za przesłanie błędu