Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 23 września. Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
19/11/2020 - 14:50

W Grybowie płonął warsztat samochodowy. Strażacy trzy godziny gasili pożar

Miniona noc była bardzo pracowita dla sądeckich strażaków. Po godzinie drugiej odebrali zgłoszenie, że w Grybowie przy ulicy Szkolnej płonie warsztat samochodowy. Pod wskazany adres ruszyły straże pożarne z Nowego Sącza, Grybowa-Białej, Siołkowej i Białej Niżnej.

Po dotarciu na miejsce okazało się, że pali się garaż, w którym był warsztat samochodowy. W środku znajdował się samochód oraz wyposażenie. Budynek był już cały w ogniu.

Zobacz też Było słychać hamowanie, pisk opon i huk. Samochód uderzył w podporę mostu

Strażacy musieli działać bardzo szybko, bo na sąsiedniej działce w odległości kilku metrów znajdował się drugi budynek, który w każdej chwili również mógł się zapalić. Dodatkowym zagrożeniem były dwie butle LPG oraz CO2, które znajdowały się w garażu.

Zobacz też Nocny wypadek w Andrzejówce. Samochód uderzył w barierę drogową [ZDJĘCIA]

Ratownicy polewali płonący garaż i schładzali znajdujący się w pobliżu budynek. Następnie wyciągnęli z garażu butlę CO2 i przelali ją wodą. Gdy sytuację udało się już opanować, strażacy za pomocą wentylatora oddymili budynek i zajęli się jego rozbiórką. Niestety w pożarze ucierpiał pies, który w tym czasie znajdował się w garażu.

Akcja gaśnicza trwała prawie trzy godziny. Jak na razie nie wiadomo, co było przyczyną pożaru. (r.gajewski@sadeczanin.info Fot. PSP Nowy Sącz)Dziękujemy za przesłanie błędu