Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 5 grudnia. Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny
18/09/2021 - 11:15

W Miliku płonął garaż. Płomienie zagrażały też domom

W nocy z piątku na sobotę strażacy walczyli z pożarem w Miliku. Spłonął tam garaż, w którym znajdował się warsztat. Mimo że w pobliżu był również dom, obyło się bez osób poszkodowanych.

Piątek upłynął pod znakiem walki ze skutkami ulew. Był to dla strażaków bardzo pracowity dzień. Woda dostawała się do Piwnic i płynęła ulicami. Zalana została m.in. Szkoła w Królowej Polskiej i jeden z sądeckich sklepów.

Niestety, nie były to jedyne zdarzenia. O godzinie 1:26 w nocy z piątku na sobotę, sądeccy strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze garażu w Miliku (gmina Muszyna). Jak się okazało miał drewnianą konstrukcję i był pokryty blachą. W środku znajdował się warsztat.

Sytuacja była o tyle niebezpieczna, że w odległości 10 metrów znajdowały się budynki mieszkalne. Ogień udało się jednak w porę ugasić. Dzięki temu nie rozprzestrzenił się na inne zabudowania. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Na miejscu pracowały trzy zastępy JRG Krynica oraz OSP Muszyna i OSP Muszyna Folwark. (m.pogwizd@sadeczanin.info, fot.: PSP Nowy Sącz)Dziękujemy za przesłanie błędu