Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 22 maja. Imieniny: Emila, Neleny, Romy
18/04/2024 - 12:00

W Nowym Sączu znów posypały się mandaty. Policjanci nie mieli żadnej litości

To efekt akcji, którą sądeccy policjanci po raz kolejny przeprowadzili na ulicach Nowego Sącza. Funkcjonariusze jednej nocy skontrolowali aż 78 kierowców. Ujawnili 65 wykroczeń i nałożyli 50 mandatów. Dla sprawców nie było żadnej taryfy ulgowej.

W miniony weekend sądeccy policjanci po raz kolejny wzięli pod lupę kierowców, którzy poruszali się głównymi i najbardziej ruchliwymi ulicami Nowego Sącza. Policyjne patrole można było spotkać m.in. na Alejach Józefa Piłsudskiego, na ul. Królowej Jadwigi, Płk. Władysława Beliny-Prażmowskiego, Lwowskiej i Bulwarze Narwiku. Funkcjonariusze przeprowadzili aż 78 kontroli drogowych, ujawniając aż 65 wykroczeń. 

- Po raz kolejny głównym przewinieniem zdecydowanej większości kierujących było przekraczanie dopuszczalnej prędkości. Policjanci na sprawców wykroczeń nałożyli 50 mandatów karnych oraz skierowali 2 wnioski do sądu o ukaranie - informuje Aneta Izworska z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. 

Zobacz też To był wyścig z czasem. Młody mężczyzna chciał skończyć ze swoim życiem

W trakcie prowadzonej akcji mundurowi zatrzymali dwa prawa jazdy z uwagi na przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Niechlubnym rekordzistą był kierowca renaulta, który ulicą Legionów w Nowym Sączu poruszał się z prędkością 105 km/h, czyli o 55 km/h za szybko. Oprócz zatrzymania prawa jazdy na 3 miesiące, policjanci nałożyli na niego mandat karny w wysokości 2,5 tysiąca złotych oraz 15 punktów karnych.

- Ponadto funkcjonariusze zatrzymali 11 kierowcom dowody rejestracyjne ich pojazdów, z uwagi na zły stan techniczny - dodaje Aneta Izworska. ([email protected] Fot. Ilustracyjna RG)Dziękujemy za przesłanie błędu