Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 26 września. Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji
12/06/2020 - 14:45

W potoku w Składzistem mieszkaniec znalazł pocisk. Niewybuch zabrali saperzy

Mieszkaniec miejscowości Składziste znalazł w potoku pocisk moździerzowy pochodzący prawdopodobnie z II Wojny Światowej. Saperzy zabrali niewybuch na pole minowe, gdzie zostanie zdetonowany.

Dzisiaj po godzinie 8 w miejscowości Składziste w gminie Łabowa jeden z mieszkańców znalazł w potoku pocisk moździerzowy pochodzący najprawdopodobniej z okresu II Wojny Światowej. Natychmiast o znalezisku poinformował policję.

Funkcjonariusze sprawdzili niewybuch i pilnowali, aby nikt nie zbliżał się niego, aż do przyjazdu patrolu saperskiego z Krakowa.

Po kilku godzinach załoga 16 Batalionu Powietrznodesantowego dotarła we wskazane miejsce, sprawdziła niewypał, zabezpieczyła go w pojeździe pirotechnicznym, a następnie zabrała pocisk na pole minowe, gdzie zostanie zdetonowany.  

- W przypadku znalezienia niewypału należy natychmiast powiadomić policję, ponieważ jakiekolwiek manipulowanie przy pocisku grozi jego detonacją, a co za tym idzie uszkodzeniem ciała, a nawet śmiercią osoby przebywającej w jego pobliżu – przestrzega Aneta Izworska z biura prasowego sądeckiej policji.

RG [email protected] Fot. KMP Nowy SączDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe