Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 26 października. Imieniny: Ewarysta, Lucyny, Lutosławy
20/03/2020 - 11:45

W rękach trzymał nóż oraz gaz. Groził, że zabije policjantów, a potem siebie

Minionej nocy w Libuszy w gminie Biecz rozegrały się dramatyczne sceny. O godzinie 23, pod numer alarmowy zadzwonił 57-letni mężczyzna, który powiedział, że chce popełnić samobójstwo, po czym rozłączył się.

Służby bardzo poważnie potraktowały zgłoszenie i natychmiast ruszyły pod wskazany adres do Libuszy. Gdy dotarli na miejsce, zastali 57-letniego mężczyznę na prywatnej posesji. W rękach trzymał nóż oraz gaz pieprzowy. Groził, że zrobi krzywdę policjantom, a potem popełni samobójstwo. Funkcjonariusze podejrzewali, że mężczyzna jest pod wpływem alkoholu. Gdy zbliżyli się do niego, desperat użył gazu i zabarykadował się w budynku. Cały czas krzyczał, że zabije policjantów, a potem siebie. Sytuacja była dramatyczna. Nawet najmniejszy błąd mógł zakończyć się tragedią.

Zobacz też Płoną trawy na Sądecczyźnie. Strażacy jeżdżą od pożaru do pożaru

Policjanci weszli do budynku przez okno i obezwładnili 57-latka, wytrącając mu nóż z ręki. Pogotowie ratunkowe zabrało desperata na oddział psychiatryczny gorlickiego szpitala, gdzie zostanie poddany badaniom. Na szczęście nikt nie ucierpiał w tym zdarzeniu.

RG [email protected] Fot. IlustracyjnaDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)