Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 24 września. Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny
26/07/2021 - 14:45

W środku nocy w Kokuszce płonął dom. Strażacy prawie trzy godziny gasili pożar

Płomienie i kłęby dymu było widać z daleka. Gdy strażacy dotarli na miejsce, ogień trawił już dach i poddasze budynku. Na szczęście nikogo nie było w środku. Straty jakie ponieśli właściciele sięgają 20 tysięcy złotych.

Było kilka minut po północy, jak w gminie Piwniczna-Zdrój zawyły syreny. Strażacy szybko zbiegli się do jednostek i ruszyli na sygnale do Kokuszki, gdzie płonął drewniany budynek mieszkalny. Ogień i kłęby dymu było widać z daleka.

Gdy pierwsze zastępy dotarły na miejsce, palił się dach i poddasze domu. Na szczęście nikogo nie było w środku. Właściciele od jakiegoś czasu nie mieszkali w budynku. Czytaj też: Lekarze walczą o życie 15-latka. W nocy przeszedł skomplikowaną operację

Strażacy oświetlili teren i zaczęli gasić pożar, polewając wodą płonący dom. Po chwili na miejsce przyjechali pracownicy pogotowia energetycznego, którzy odłączyli prąd w budynku. Jedna z osób postronnych przekazała dowodzącemu akcją, że w środku znajduje się butla z gazem. Gdy strażacy przygasili ogień, weszli do środka i wynieśli ją na zewnątrz, a następnie rozebrali część spalonej konstrukcji dachu i wynieśli siano, znajdujące się na poddaszu domu.

Na koniec ratownicy sprawdzili kamerą termowizyjną cały budynek. Urządzenie nie wykazało żadnego zagrożenia. Na tym zakończyli trwającą prawie trzy godziny akcję gaśniczą. (r.gajewski@sadeczanin.info Fot. OSP Łomnica-Zdrój, OSP Piwniczna-Zdrój)

Nocny pożar w Kokuszce. Płonął dom
Płomienie i kłęby dymu było widać już z daleka. Gdy strażacy dotarli na miejsce, ogień trawił już dach i poddasze budynku. Na szczęście nikogo nie było w środku. Właściciele od jakiegoś czasu nie mieszkali w nim. Straty jakie ponieśli sięgają 20 tysięcy złotych.


Dziękujemy za przesłanie błędu