Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 8 sierpnia. Imieniny: Izy, Rajmunda, Seweryna
18/09/2018 - 12:00

W Tęgoborzy motocyklista zderzył się z tirem. Teraz walczy o życie

Motocyklista zderzył się z tirem. Ciężko ranny kierowca jednośladu został zabrany do szpitala. Niestety był nieprzytomny. Lekarze walczą o jego życie.

Tragicznie rozpoczął się tydzień na Sądecczyźnie. W poniedziałkowe popołudnie (17 września) na drodze krajowej numer 75 w Tęgoborzy doszło do dramatycznego wypadku. Było kilka minut przed godziną 14. Nagle z niewiadomych przyczyn motocykl marki Suzuki zderzył się z tirem. Świadkowie wypadku natychmiast zadzwonili pod numer alarmowy i wezwali służby ratunkowe. Już po kilku minutach na sygnale przyjechali strażacy z Nowego Sącza i Tęgoborzy, a także pogotowie i policja.

Zobacz też Wypadek na ul. Królowej Jadwigi. Śledczy ustalają, jak doszło do potrącenia

Widok był dramatyczny. Motocykl znajdował się na drodze gminnej. Samochód ciężarowy stał na poboczu, a motocyklista leżał na chodniku około 40 metrów dalej od pojazdów. Ciężko ranny mężczyzna był nieprzytomny. Na szczęście oddychał. Strażacy udzielili mu pomocy i przekazali załodze pogotowia ratunkowego, która zabrała go do szpitala w Nowym Sączu. Kierowcy tira na szczęście nic się nie stało. Skarżył się jedynie na złe samopoczucie. Ratownicy udzielili mu wsparcia psychicznego.

- Ruch na drodze krajowej odbywał się bez większych utrudnień. Na jednym pasie jezdni znajdowały  się rozsypane części karoserii – opisują strażacy.  

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca samochodu ciężarowego skręcał w lewo i wtedy uderzył w niego jadący z przeciwnego kierunku motocyklista.

- Na miejscu, w obecności biegłego sądowego, pracowali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego sądeckiej policji, którzy rozpytali świadków tego zdarzenia, przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia i pojazdów oraz sporządzili szkic sytuacyjny i dokumentację fotograficzną – wyjaśnia Iwona Grzebyk-Dulak z sądeckiej policji. - Wszystkie wykonane przez nich czynności oraz prowadzone postępowanie, pozwolą dokładnie wyjaśnić okoliczności i przyczyny tego wypadku.

Jak udało nam się dowiedzieć, mężczyzna kierujący samochodem ciężarowym był trzeźwy. Została mu pobrana krew do badań. 26-letniemu motocykliście również pobrano krew do badań, ponieważ z uwagi na obrażenia ciała nie było możliwości sprawdzenia jego stanu trzeźwości na miejscu. Gdy śledczy zakończyli już czynności dochodzeniowe, motocykl został zepchnięty na pobliską stację benzynową.

Dziękujemy strażakom z Tęgoborzy za udostępnienie zdjęć.

RG [email protected], Fot. OSP TęgoborzeDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)