Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 16 stycznia. Imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza
21/03/2018 - 11:40

Wagarowicze nie mają lekko. Już nie tylko rodzice, ale i policja ma ich na oku!

Dzisiaj przypada pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. To zarazem tzw. "Dzień wagarowicza" - tradycja mocno zakorzeniona w szkolnej społeczności. Współcześni wagarowicze nie mają jednak lekko. Już nie tylko rodzice, ale i policja ma ich na oku!

W dniu wagarowicza policja zapowiada specjalne działania prewencyjne. Jak się okazuje, wagarowicze nie będą mieć lekko. Czeka ich nie tylko reprymenda ze strony rodziców, ale i czujne oko miejscowych funkcjonariuszy. 

Zobacz też: Gmina Dobra ma nowego sołtysa. Skąd ta zmiana? [Zdjęcia]

- Niestety, dla niektórych „Dzień Wagarowicza” to dzień wolności i  pretekst do postępowania nie zawsze zgodnego z prawem - informuje małopolska policja

Kontrola rejonów szkół, placówek oświatowych, miejsc młodzieżowych zgrupowań czy parków, skwerów, terenów rzecznych, galerii, punktów sprzedaży i podawania napojów alkoholowych - to tylko niektóre z miejsc, jakie policja dzisiaj będzie mieć na oku. Głównym celem tych działań jest zapobieganie przejawom demoralizacji i przestępczości nieletnich oraz sytuacjom potencjalnie niebezpiecznym dla życia i zdrowia małoletnich.

Zobacz też: Kolejna gmina za przywróceniem jednostki wojskowej w Nowym Sączu [Zdjęcia]

w.czech@sadeczanin.info, Źródło: KWP KrakówDziękujemy za przesłanie błędu