Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 29 stycznia. Imieniny: Franciszka, Konstancji, Salomei
01/12/2021 - 11:40

Wielki pożar w Barcicach. Spłonęły trzy stodoły, straty są ogromne [ZDJĘCIA]

W jednej chwili trzy stodoły zamieniły się w płonące pochodnie. Ogień zagrażał także znajdującym się w pobliżu budynkom mieszkalnym, stolarni i garażowi. Strażacy musieli działać szybko. To był prawdziwy wyścig z czasem.

To jakaś straszna seria pożarów w Barcicach. W ciągu ostatnich kilku miesięcy to już kolejny pożar w tej małej wiosce położonej w gminie Stary Sącz. Dochodziła północ, jak strażacy z Nowego Sącza i terenu gminy Stary Sącz zostali postawieni na równe nogi. Otrzymali zgłoszenie, że w Barcicach przy drodze krajowej numer 87 płoną aż trzy stodoły.

Zobacz też Strażacy walczyli z ogniem w Cieniawie. Płonął warsztat samochodowy  

Pod wskazany adres ruszyło czternaście zastępów strażackich. Łunę ognia było widać już z daleka. Gdy strażacy po kilku minutach dotarli na miejsce, ich oczom ukazał się dramatyczny widok. Trzy stodoły były całe w ogniu. Tuż obok znajdowały się budynki mieszkalne, stolarnia i garaż, które również były zagrożone. Ratownicy musieli działać szybko, aby nie dopuścić do rozprzestrzenienia się ognia.

Strażacy polewali wodą płonące stodoły, a także budynki, które były zagrożone pożarem. Wynieśli ze stolarni łatwopalne substancje na wypadek gdyby i ten budynek zaczął się palić.

Zobacz też Znowu wypadek, tym razem w Nowym Sączu. Trzy osoby w szpitalu [WIDEO]

Walka z żywiołem, w której brało udział sześćdziesięciu strażaków, trwała pięć godzin. Gdy sytuację udało się opanować, ratownicy zajęli się rozbiórką spalonych stodół. Niestety wszystko co znajdowało się w środku spłonęło doszczętnie. Pozostały jedynie zgliszcza. Straty jakie ponieśli właściciele są ogromne. Jak na razie nie wiadomo, co mogło być przyczyną tych pożarów. (r.gajewski@sadeczanin.info fot. PSP Nowy Sącz, OSP Przysietnica, OSP Barcice)

To był dramatyczny wyścig z czasem. W nocy w Barcicach płonęły aż trzy stodoły
W jednej chwili trzy stodoły zamieniły się w płonące pochodnie. Ogień zagrażał także znajdującym się w pobliżu budynkom mieszkalnym, stolarni i garażowi. Strażacy musieli działać szybko. To był prawdziwy wyścig z czasem.


Dziękujemy za przesłanie błędu