Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 2 marca. Imieniny: Halszki, Heleny, Karola
07/05/2020 - 13:10

Wielki pożar w Moszczenicy. Paliła się suszarnia drewna [ZDJĘCIA]

Kilkudziesięciu strażaków przez prawie trzy godziny gasiło minionej nocy pożar suszarni drewna w Moszczenicy. Choć straty jakie ponieśli właściciele są dość duże, to najważniejsze, że nikt nie ucierpiał w pożarze.

Dochodziła godzina 3, jak w Moszczenicy Wyżnej koło Starego Sącza wybuchł pożar. W suszarni drewna zapaliła się wiata wraz z kotłownią i ładowarka, którą właściciel wyjechał z budynku jeszcze przed przybyciem służb ratunkowych. We wskazane miejsce ruszyli strażacy z Nowego Sącza i pobliskich jednostek OSP – w sumie dziewięć zastępów. Płomienie i kłęby dymu było widać już z daleka.

Zobacz też Wyglądało groźnie. W Nowym Sączu zderzyły się dwa samochody, a co z ludźmi?

Po dotarciu na miejsce, ratownicy oświetlili teren, odłączyli prąd i polewali wodą płonącą suszarnię i ładowarkę. 55 strażaków przez prawie trzy godziny gasiło pożar. Gdy sytuację udało się już opanować, zajęli się rozbiórką poszycia dachowego wiaty. Na koniec sprawdzili cały obiekt kamerą termowizyjną. Gdy urządzenie nie wykazało żadnego zagrożenia, na tym zakończyli akcję gaśniczą.

Jak informują sądeccy strażacy, prawdopodobną przyczyną pożaru była wada urządzenia grzewczego na paliwo stałe.

RG [email protected], Fot. PSP Nowy Sącz

Wielki pożar w Moszczenicy. Paliła się suszarnia drewna [ZDJĘCIA]
Kilkudziesięciu strażaków przez prawie trzy godziny gasiło pożar suszarni drewna w Moszczenicy. Choć straty jakie ponieśli właściciele są dość duże, to najważniejsze, że nikt nie ucierpiał w pożarze.


Dziękujemy za przesłanie błędu