Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 25 października. Imieniny: Ingi, Maurycego, Sambora
31/10/2018 - 19:50

Włamali się do domów. Ukradli pieniądze, biżuterię i sprzęt RTV

Trzech mieszkańców powiatu wadowickiego włamało się do dwóch domów. Zabrali pieniądze, biżuterię i sprzęt RTV. Niedługo cieszyli się łupem. Wpadli w ręce policjantów.

W nocy z soboty na niedzielę (27/28 października) nieznani sprawcy włamali się do dwóch domów jednorodzinnych na terenie gminy Mszana Dolna. Włamywacze zabrali pieniądze, biżuterię, a także sprzęt RTV. Właściciele ponieśli straty w wysokości około 35 tysięcy złotych.

Zobacz też Podłopień: strażacy musieli rozcinać auto. W środku znajdowała się ranna kobieta

Policjanci z Limanowej i Krakowa zabezpieczyli ślady i ustalili sprawców. Funkcjonariusze zatrzymali do rutynowej kontroli drogowej trzech mężczyzn. W ich samochodzie znaleźli skradzione przedmioty. Okazało się, że włamywaczami są mieszkańcy powiatu wadowickiego. Jeden z nich ma 38, drugi 34, a trzeci 29 lat.  Kompletnie zaskoczeni sprawcy trafili do policyjnego aresztu.  Niedługo cieszyli się skradzionym łupem.

Sąd zastosował wobec przestępców środek zapobiegawczy w postaci 3-miesięcznego aresztu. Grozi im kara do dziesięciu lat więzienia.

- Sprawa ma charakter rozwojowy. Z uwagi na dobro śledztwa policja nie udziela więcej informacji – wyjaśnia Jolanta Mól z limanowskiej policji.

RG [email protected], Fot.  Ilustracyjna Sądeczanin.info Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)