Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 4 grudnia. Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana
28/07/2021 - 21:15

Wsiadł za kółko, choć ledwo trzymał się na nogach. Omal nie doszło do tragedii

Wsiadł za kierownicę samochodu, choć miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie i ledwo trzymał się na nogach. Aż strach pomyśleć, jak to się mogło skończyć, gdyby policjanci w porę nie zatrzymali go do kontroli drogowej.

Nietrzeźwi kierowcy stanowią śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Niestety pomimo ciągłych apeli policjantów i tragicznych doniesień medialnych wciąż są osoby, które wsiadają za kierownicę po alkoholu nie myśląc o tym, jak tragiczne skutki może przynieść ich bezmyślne zachowanie.

Aż strach pomyśleć, jak się mogła zakończyć podróż 30-letniego mieszkańca Uścia Gorlickiego, gdyby policjanci w porę nie zatrzymali go do kontroli drogowej. Mężczyzna wsiadł za kierownicę alfy romeo choć był pijany i ledwo trzymał się na nogach. Funkcjonariusze zatrzymali bezmyślnego kierowcę w Wysowej-Zdroju. Jak się okazało, miał w organizmie 3,2 promila alkoholu.

Teraz odpowie przed sądem za swoje nierozważne zachowanie. Grozi mu kara do dwóch lat więzienia i wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów.

Niestety to nie jest jedyny przypadek braku odpowiedzialności kierowców na gorlickich drogach. Tylko w lipcu gorliccy stróże prawa zatrzymali aż 28 kierowców, którzy prowadzili pojazdy po pijaku.

- Apelujemy i przypominamy, że alkohol negatywnie działa na organizm człowieka. Tracimy zdolność koncentracji i poczucie rzeczywistości. Zdecydowanie zakłóca się zdolność oceny sytuacji i znacznie wydłuża się czas reakcji. Nigdy nie wolno wsiadać za kierownicę po alkoholu! Pijany kierowca to śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego – przestrzegają policjanci. ([email protected] Fot. Ilustracyjna KMP Nowy Sącz)Dziękujemy za przesłanie błędu