Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 17 kwietnia. Imieniny: Anicety, Klary, Rudolfina
11/01/2024 - 13:30

Wstrząsające sceny w sklepie. Młody mężczyzna groził sprzedawcy nożem

W jednym ze sklepów znajdujących się na terenie Rytra doszło do rozboju. Młody mężczyzna groził sprzedawcy nożem, a następnie jak gdyby nigdy nic wyszedł ze sklepu nie płacąc za zakupy. Już niespełna godzinę po tym zdarzeniu został zatrzymany przez policjantów.


Wszystko wydarzyło się 5 stycznia w sklepie Esterka w Rytrze. Przed godziną dwudziestą drugą do obiektu wszedł młody mężczyzna, który poprosił o zapakowanie wybranych przez niego produktów - głównie alkoholu i papierosów. Następnie zaczął grozić sprzedawcy nożem, a potem uszkodził monitor komputera i wybiegł z częścią skradzionego towaru.

- Po otrzymanym zgłoszeniu na miejsce zostali skierowani policjanci, którzy ustalili rysopis sprawcy i natychmiast rozpoczęli jego poszukiwania. Już po niespełna godzinie mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy na terenie gminy Rytro, gdy siedział w samochodzie zaparkowanym na bocznej drodze. W pojeździe policjanci odnaleźli również część skradzionego łupu - informuje kom. Justyna Basiaga z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. 

Zobacz też Straszne sceny na autostradzie A4. Na drodze reanimowali mężczyznę [ZDJĘCIA] 

29-letni sądeczanin został przewieziony do Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu i osadzony w pomieszczeniu dla zatrzymanych. Po nocy w policyjnej celi, w Prokuraturze Rejonowej w Muszynie usłyszał zarzut dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, uszkodzenia mienia oraz zmuszania do określonego zachowania.

Decyzją Sądu Rejonowego w Muszynie mężczyzna trafił na trzy miesiące do aresztu i tam poczeka na wyrok. Grozi mu od 3 do 20 lat więzienia.

Mieszkańcy Rytra, którzy poinformowali nas o całym zdarzeniu, apelują do władz gminy o zamontowanie monitoringu na terenie miejscowości. 

- To nie są duże koszty, a znacznie zwiększą bezpieczeństwo w naszej wiosce - podkreśla nasz Czytelnik. ([email protected] Fot. Ilustracyjna RG)Dziękujemy za przesłanie błędu