Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 31 lipca. Imieniny: Ignacego, Lodomiry, Romana
11/08/2019 - 11:45

Wybił szybę w drzwiach i włamał się na pocztę. Teraz o jego losie zadecyduje sąd

Młody mężczyzna włamał się na pocztę, potem próbował dostać się do lombardu. Bardzo szybko został zatrzymany przez policjantów. Teraz o jego losie zadecyduje sąd.

W nocy z 6 na 7 sierpnia ktoś wybił szybę w drzwiach i wszedł do budynku poczty w Limanowej. Włamywacz spenetrował urząd, ale ostatecznie nic nie zabrał. Następnie próbował włamać się do lombardu. Na szczęście został spłoszony i uciekł, a mężczyzna, który widział całe zdarzenie powiadomił służby.

Funkcjonariusze zaraz po otrzymaniu zgłoszenia rozpoczęli poszukiwania sprawcy, które zakończyły się sukcesem. Policjanci zatrzymali 25-letniego mieszkańca Limanowej. Jak się okazało, podejrzany znajdował się pod wpływem alkoholu. Został osadzony w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych w limanowskiej komendzie. Mężczyzna w przeszłości był już karany za podobne przestępstwa. Teraz zajmie się nim sąd. Grozi mu do 10 lat więzienia.

RG r.gajewski@sadeczanin.infoFot. Ilustracyjna Policja ŚląskaDziękujemy za przesłanie błęduMiesięcznik Sądeczanin sierpień 2021