Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 5 czerwca. Imieniny: Bonifacego, Kiry, Waltera
21/05/2020 - 17:00

Wycieczka do Szczawnicy zakończyła się czternastodniową kwarantanną

Czteroosobowa rodzina z okolic Łodzi na długo zapamięta wycieczkę do Szczawnicy. Przez nieuwagę zeszli szlakiem turystycznym na Słowację i natrafili na funkcjonariuszy straży granicznej i żołnierzy. Choć obyło się bez mandatów, to cała czwórka będzie musiała odbyć czternastodniową kwarantannę.

Młode małżeństwo z dwójką dzieci wybrało się na wycieczkę do Szczawnicy. Chcieli pospacerować po górach i podziwiać przełom Dunajca. Niestety stracili orientację w terenie i zeszli szlakiem turystycznym na Słowację. Gdy próbowali wrócić do Polski, natrafili na patrol funkcjonariuszy straży granicznej i żołnierzy 6 Brygady Powietrzno-Desantowej.

Zobacz też Chcieli zobaczyć cmentarz wojskowy. Czeka ich kara grzywny i kwarantanna

- Mundurowi byli wyrozumiali i obyło się bez mandatów. Czteroosobowa rodzina została pouczona, w związku z nielegalnym przekroczeniem granicy państwowej - wyjaśnia mł. chor. SG Michał Tokarczyk z referatu prasowego.

Cała czwórka zgodnie z obowiązującymi przepisami, została skierowana na czternastodniową kwarantannę.

Do podobnego zdarzenia doszło kilka dni temu w Uściu Gorlickim. Pogranicznicy zatrzymali siedmiu nieletnich cudzoziemców, którzy wbrew obowiązującym przepisom, przeszli ze Słowacji do Polski. Żaden z nich nie miał przy sobie dokumentów.

Jak się okazało, nieletni obywatele Słowacji nie wiedzieli, że jest zakaz przekraczania granicy. Jeszcze tego samego dnia zostali przekazani funkcjonariuszom Słowacji.

RG [email protected], Fot. KOSGDziękujemy za przesłanie błędu