Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
02/09/2018 - 16:25

Wypadek na torach w Szaflarach. Prokurator chce przeprowadzić eksperyment

Kiedy nadjeżdżający pociąg był widoczny dla zdającej egzamin na prawo jazdy dziewczyny, kiedy pociąg mógł zobaczyć egzaminator? Ile czasu miał na to, żeby zareagować? Te pytania dotyczące śledztwa w sprawie tragicznego wypadku w Szaflarach nadal pozostają bez odpowiedzi. To dlatego prokurator chce przeprowadzić eksperyment procesowy.

O takim zamiarze nowotarskiej prokuratury poinformowało Radio Kraków. Eksperyment procesowy ma wyjaśnić, jak doszło do tragicznego wypadku w Szaflarach.

Zobacz też Wypadek na torach w Szaflarach. 18-latka zginęła podczas egzaminu na prawo jazdy

Jak przekazał w wypowiedzi dla rozgłośni Jan Zięba z prokuratury w Nowym Targu, taki eksperyment trzeba dobrze przygotować. To dlatego zostanie przeprowadzony dopiero w przyszłym tygodniu.

Prokuratura zamierza złożyć zażalenie na decyzję sądu, który nie uwzględnił wniosku o tymczasowy areszt dla egzaminatora. O taki środek zapobiegawczy prokurator wnioskował , ze względu na grożącą mężczyźnie wysoką karę. Sąd uznał jednak, że wystarczające będzie poręczenie majątkowe, oraz zakaz opuszczania kraju i dozór policyjny.

Czytaj też Nowe fakty w sprawie wypadku w Szaflarach. Śledczy analizują nagrania

Przypomnijmy, że dramat rozegrał się tydzień temu. Auto, którym jechał egzaminator i  18-letnia kursantka zadająca egzamin zgasło na przejeździe kolejowym. Uderzył w nie rozpędzony pociąg. Mężczyzna zdołał wcześniej uciec z samochodu, dziewczyna została w aucie. Zmarła po przewiezieniu do szpitala.

jagienka.michalik@sadeczanin.info fot.JmDziękujemy za przesłanie błędu