Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 22 stycznia. Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego
23/12/2019 - 17:20

Wypadek w Brzeznej. Samochód potrącił kobietę

Kierowcy! Noga z gazu. Pada deszcz, drogi są bardzo śliskie i panują bardzo trudne warunki do jazdy. Dzisiaj służby ratunkowe mają pełne ręce roboty. Co chwilę są wzywani do kolizji i wypadków.

Około godziny 16.30 w Brzeznej doszło do wypadku. Samochód potrącił kobietę. Jak informują strażacy, poszkodowana była przytomna. Pogotowie ratunkowe zabrało ją do szpitala w Nowym Sączu. Policjanci ustalają, jak doszło do tego zdarzenia.

- Osoba poszkodowana nie miała na sobie żadnego odblasku, ponadto przechodziła przez jezdnię około dwadzieścia metrów od pasów - informują strażacy z Brzeznej.

Zobacz też Jeden pieszy nie żyje, drugi jest w ciężkim stanie. Policja ujawnia nowe fakty

To jest kolejne potrącenie, do którego doszło w ostatnich dniach w naszym regionie. Przypomnijmy. W sobotę (21 grudnia) na drodze krajowej numer 28 w Cieniawie, samochód marki Opel uderzył w pieszego. Mężczyzna był nieprzytomny i nie oddychał. Świadkowie natychmiast wezwali pomoc i zaczęli reanimację, którą kontynuowały służby ratunkowe. Poszkodowany 60-latek w ciężkim stanie został zabrany do szpitala w Nowym Sączu. Lekarze walczyli o jego życie, ale niestety mimo starań nie udało się.

Zobacz też Wypadek w Ropie. Reanimowali go przez kilkadziesiąt minut

Półtorej godziny później doszło do kolejnego tragicznego wypadku na drodze krajowej numer 28, tym razem w Ropie. Tam również samochód potrącił pieszego. 35-letni mężczyzna był reanimowany. Pogotowie ratunkowe zabrało go do gorlickiego szpitala, ale jego stan jest bardzo ciężki.

W niedzielę z kolei do wypadku doszło w Limanowej. Około godziny 17 również na drodze krajowej numer 28 samochód marki Renault Laguna uderzył w pieszego. Z policyjnych ustaleń wynika, że kierowca nie ustąpił pierwszeństwa mężczyźnie przechodzącemu na pasach na drugą stronę jezdni. Poszkodowany został zabrany przez pogotowie do szpitala.

Zobacz też Tragedia przed samymi świętami. Zmarł mężczyzna potrącony przez samochód

Kierowcy! Noga z gazu. Na drogach panują bardzo trudne warunki do jazdy. Pada deszcz i jest bardzo ślisko. Chwila brawury może skończyć się tragicznie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

RG r.gajewski@sadeczanin.info Fot. OSP Brzezna / Waldemar Janisz
 Dziękujemy za przesłanie błędu