Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 27 lipca. Imieniny: Aureliusza, Natalii, Rudolfa
29/04/2019 - 09:05

Wypadek w Jasiennej. Samochód uderzył w przystanek. Nie żyje młoda kobieta

Tragicznie zakończyła się podróż dla młodej kobiety, która minionej nocy uderzyła samochodem w betonowy przystanek w Jasiennej. Niestety poszkodowanej nie udało się uratować. Zginęła na miejscu.

Minionej nocy w gminie Korzenna doszło do tragicznego wypadku. Tuż po północy w Jasiennej w pobliżu szkoły, samochód osobowy marki Renault Scenic uderzył w betonowy przystanek autobusowy. Autem kierowała około 25- letnia mieszkanka Jasiennej. Gdy służby ratunkowe dotarły na miejsce, poszkodowana była zakleszczona w aucie. Niestety była nieprzytomna i nie oddychała. Aby udzielić jej pomocy medycznej, strażacy musieli najpierw rozciąć samochód, aby ją wyciągnąć na zewnątrz. Niestety mimo reanimacji jej życia nie udało się uratować. Obrażenia były tak poważne, że zginęła na miejscu.

- Pojazd po uderzeniu w przystanek znajdował się w pozycji pionowej, a komora silnika była wbita w ziemię - opisują strażacy.

Zobacz też Naprawdę tak chcecie spędzić majówkę? Obejrzyjcie te zdjęcia

Na miejscu pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci z Korzennej, zespół wypadkowy oraz technik kryminalistyki z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, którzy przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia oraz podjęli szereg czynności mających na celu ustalenie jego przyczyn i okoliczności. Obecny był również biegły z zakresu ruchu drogowego. Decyzją prokuratora ciało kobiety zostało zabezpieczone do dalszych badań. Droga przez kilka godzin była całkowicie zablokowana.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że kobieta jadąca samochodem marki Renault, na łuku drogi prawdopodobnie straciła panowanie nad pojazdem, a następnie uderzyła w betonowy przystanek autobusowy. Na szczęście w tym czasie nie było tam żadnych innych osób - informuje Aneta Izworska z biura prasowego sądeckiej policji.

Zobacz też Tragiczny wypadek w Jasiennej. Nie żyje 23-latek

Pięć lat temu, w marcu 2014 roku w Jasiennej doszło do podobnego wypadku. 23-letni mieszkaniec Jasiennej uderzył w wiatę przystanku autobusowego. Niestety on również zginął na miejscu.

RG r.gajewski@sadeczanin.info, Fot. PSP Nowy Sącz / OSP Korzenna Centrum

Tragedia w Jasiennej. Samochód uderzył w przystanek. Nie żyje młoda kobieta
Tragicznie zakończyła się podróż dla młodej kobiety, która minionej nocy uderzyła samochodem w betonowy przystanek w Jasiennej. Niestety poszkodowanej nie udało się uratować. Zginęła na miejscu. Fot. OSP Korzenna Centrum / PSP Nowy Sącz


Dziękujemy za przesłanie błędu