Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 21 marca. Imieniny: Benedykta, Lubomiry, Lubomira
27/01/2023 - 12:05

Wypadek w Korzennej. Samochód potrącił na przejściu dla pieszych młodą kobietę

Chwila nieuwagi i nieszczęście gotowe. Na oznakowanym przejściu dla pieszych w Korzennej, kierujący samochodem Renault, potrącił młodą kobietę. Poszkodowana 18-latka z obrażeniami ciała została przewieziona przez pogotowie ratunkowe do szpitala w Nowym Sączu.

W czwartkowy poranek, po godzinie szóstej, do groźnie wyglądającego wypadku doszło w miejscowości Korzenna. Na skrzyżowaniu obok kościoła, samochód potrącił młodą kobietę, która na oznakowanym przejściu dla pieszych przechodziła na drugą stronę drogi.

Wypadek na przejściu dla pieszych w Korzennej 

Załoga pogotowia ratunkowego, która już po chwili dotarła na miejsce, udzieliła pomocy rannej 18-latce, a następnie przewiozła ją do szpitala w Nowym Sączu. Po przeprowadzonych badaniach okazało się, że obrażenia jakich doznała, nie zagrażają jej życiu.

- Zarówno kierowca, jak i poszkodowana piesza, byli trzeźwi. Dokładne okoliczności i przyczyny zdarzenia są ustalane. Czynności wyjaśniające w sprawie o wykroczenie prowadzi Komisariat Policji w Grybowie – powiedziała naszej redakcji kom. Justyna Basiaga z sądeckiej policji.

Zobacz też Łowcy pedofili złapali kolejnego zboczeńca. 40-latek robił straszne rzeczy [ZDJĘCIA] 

Zimowa pogoda nie jest sprzymierzeńcem kierowców. Opady śniegu czy marznącego deszczu powodują, że widoczność jest ograniczona, a jezdnia mokra i śliska. Każdy kierowca powinien zatem zdawać sobie sprawę, że w porze zimowej bardzo łatwo stracić panowanie nad pojazdem, a droga hamowania jest znacznie dłuższa niż zazwyczaj. ([email protected] Fot. Ilustracyjna RG)Dziękujemy za przesłanie błędu