Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 4 lutego. Imieniny: Andrzeja, Mariusza, Weroniki
26/09/2022 - 13:00

Wypadki, pożary... To nie był spokojny weekend w regionie

To nie był spokojny weekend w regionie. Na drogach doszło do kilku groźnych wypadków i kolizji. Końcówkę września nie najlepiej zapamiętają też mieszkańcy Hańczowej. W ich domu wybuchł pożar. Musieli uciekać z płonącego budynku.

Pożar w Hańczowej

W niedzielny wieczór, przed godziną dziewiętnastą, w budynku wielorodzinnym w Hańczowej wybuchł pożar. Ogień pojawił się w jednym z pomieszczeń na parterze. Wszystkim osobom, które w tym czasie przebywały w domu, udało się bezpiecznie opuścić płonący obiekt i nikomu nic się nie stało.

Zobacz też Zabawa na dyskotece zamieniła się w koszmar. Nie żyje 19-letni chłopak

Ogień z każdą minutą rozprzestrzeniał się coraz bardziej. Z budynku wydobywały się kłęby siwego dymu. Po chwili na sygnale przyjechały straże pożarne z Gorlic i Uścia Gorlickiego. Ratownicy natychmiast zaczęli gasić pożar, polewając wodą płonące pomieszczenie, w którym jak się okazało, znajdowała się butla z gazem. Musieli zachować szczególną ostrożność, bo rozgrzana od ognia butla z gazem może być śmiertelnie niebezpieczna. W każdej chwili mogło dojść do wybuchu. Na szczęście strażacy bardzo szybko opanowali sytuację i ugasili pożar. 

Zobacz też Ktoś znieważył miejsce pochówku i zbezcześcił zwłoki? Prokuratura wszczęła śledztwo 

Zobacz też Pędził po śmierć w Barcicach. Wszystko zostało nagrane, zobaczcie sami [FILM] 

- Gorliccy policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej wykonywali na miejscu czynności dochodzeniowe, ale jak na razie nie udało się ustalić przyczyny pożaru – powiedział naszej redakcji asp. szt. Gustaw Janas, rzecznik prasowy gorlickiej policji. ([email protected] Fot. OSP Uście Gorlickie)Dziękujemy za przesłanie błędu