Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 24 października. Imieniny: Arety, Marty, Marcina
19/04/2019 - 12:00

Założył na głowę reklamówkę i napadł na starszego mężczyznę

Kilka dni temu do dyżurnego gorlickiej policji zadzwonił przerażony starszy mężczyzna, który poinformował, że został napadnięty i okradziony. Na miejsce natychmiast ruszyli policjanci.

Według 85-latka, przestępca, który wtargnął do jego mieszkania, miał na głowie założoną reklamówkę z wyciętymi na oczy otworami. Starszy pan był jeszcze w łóżku. Sprawca rzucił się na niego i zaczął przyduszać kołdrą jednocześnie żądając wydania pieniędzy.

Staruszek nie mógł się poruszyć i powoli tracił świadomość, nie był w stanie odpowiedzieć na żądania przestępcy. Po kilku minutach sprawca puścił 85-latka i wyciągnął z leżącego pod poduszką portfela 50 złotych. Zażądał jednak więcej. Przerażony starszy mężczyzna wyciągnął z kieszeni spodni ostatnie 10 złotych. Przestępca zabrał pieniądze i uciekł. Kiedy 85-latek odzyskał siły, poszedł do najbliższego sąsiada i zadzwonił na policję.

Zobacz też Miał zakaz kierowania samochodem. Wpadł w ręce policjanta

Funkcjonariusze po przybyciu na miejsce i wysłuchaniu relacji 85-latka natychmiast ruszyli w poszukiwaniu sprawcy. Chwilę później zauważyli mężczyznę, który na widok radiowozu zaczął uciekać, a następnie ukrył się pod stertą gałęzi. Policjanci wyciągnęli go stamtąd, zatrzymali i zabrali na komendę.

W czasie przesłuchania częściowo przyznał się do zarzucanego mu przestępstwa. Okazało się, że w ciągu ostatniego roku dwukrotnie okradł starszego mężczyznę, jednak nie stosował wobec niego przemocy. Decyzją sądu, 46-letni mieszkaniec powiatu gorlickiego najbliższe 2 miesiące spędzi w areszcie. Za popełnione przestępstwo grozi mu nawet 12 lat więzienia.

Opr. RG [email protected], Źródło KPP Gorlice, Fot. ilustracyjna policja.plDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)