Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 26 października. Imieniny: Ewarysta, Lucyny, Lutosławy
16/09/2018 - 20:45

Zasnął za kierownicą. Auto w ułamku sekundy znalazło się poniżej drogi

O szczęściu w nieszczęściu może mówić kierowca Peugeota 308, który dzisiaj po południu podróżował obwodnicą zachodnią z rodziną. Auto, które prowadził nagle znalazło się w rowie melioracyjnym koło betoniarni w Podegrodziu. Kierowca zasnął za kierownicą.

Służby ratownicze zostały zaalarmowane o zdarzeniu kilka minut po godz. 15. Błyskawicznie w rejon podegrodzkiej betoniarni pomknęły wozy strażackie z Podegrodzia, Stadeł i Nowego Sącza, a także policyjny radiowóz. Samochód Peugeot 308 znajdował się w rowie melioracyjnym około trzy metry poniżej drogi. Auto było przewrócone na bok.

Kierowca podróżował z żoną i wnuczką. Cała trójka bezpiecznie opuściła pojazd jeszcze przed przyjazdem na miejsce ratowników. Żadna z tych osób nie skarżyła się na dolegliwości. Nic im się nie stało.

Policjanci ustalili, że kierowca jadąc obwodnicą zachodnią zasnął za kierownicą. W ułamku sekundy auto przejechało przez drogę, a następnie przez skarpę i zatrzymało się w rowie. Kierowca był trzeźwy. Został tylko pouczony przez funkcjonariuszy.

Strażacy  z Podegrodzia pomogli kierującemu wyciągnąć samochód z rowu.

[email protected], Fot. Facebook OSP Podegrodzie.

Zasnął za kierownicą. Auto w ułamku sekundy znalazło się poniżej drogi
Zasnął za kierownicą


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)