Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 1 kwietnia. Imieniny: Chryzamtyny, Grażyny, Zygmunta
05/10/2017 - 08:05

Zasnął za kierownicą? Tragiczny wypadek w Gródku. Pięć osób trafiło do szpitala. [ZDJĘCIA]

Czołowe zderzenie w Gródku koło Grybowa. Auta zmiażdżone, a pięć osób zostało zabranych do szpitala. Najciężej ranny jest kierowca Toyoty. Działania ratownicze trwały aż trzy godziny. Przez ten czas droga była całkowicie zablokowana.

W środę (4 października) około godz. 20.31 zderzyły się dwa samochody osobowe – Toyota i Land Rover. Do tragicznego wypadku doszło w Gródku koło Grybowa na DK-28.

- Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastaliśmy w Toyocie  uwięzionego kierowcę. Duże odkształcenia samochodu utrudniały wycinanie karoserii przy pomocy zestawu hydraulicznego w celu wydostania poszkodowanego na zewnątrz – opisują przebieg działań ratowniczych strażacy z OSP Grybów–Biała.

Zobacz także: Nowy Sącz: Jechał tak, jakby był pijany. Sądeccy policjanci uratowali mu życie

Toyotą podróżowały dwie osoby. Pasażerka odczuwała ból w odcinku szyjnym kręgosłupa, ale opuściła pojazd o własnych siłach. Niestety kierowca został uwięziony w samochodzie i nieprzytomny zabrany do szpitala.

Land Roverem jechały cztery osoby i wszystkie opuściły auto o własnych siłach, a trzy z nich zostały zabrane do szpitala.

Zobacz także: Berest: Swoją podróż zakończył w rowie [ZDJĘCIA]

To nie pierwszy wypadek, do którego doszło na DK-28 w Gródku. Co tym razem było przyczyną tego tragicznego zderzenia? Zapytaliśmy oto policjantów.

- Mężczyzna kierujący samochodem marki Land Rover, jadąc od Gorlic w kierunku Grybowa, na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z prawidłowo jadącym kierowcą Toyoty  - tłumaczy oficer dyżurny sądeckiej policji.

Kierowca i pasażerka podróżujący Toyotą zostali zabrani do szpitala w Nowym Sączu, a osoby podróżujące Land Roverem trafiły do gorlickiego szpitala. Po przebadaniu kierowców okazało się, że obaj byli trzeźwi w momencie zderzenia. Szczegóły wypadku wyjaśnią policjanci.

W działaniach ratowniczych uczestniczyły trzy zastępy strażaków z JRG 1 w Nowym Sączu, OSP Grybów-Biała, OSP Gródek, a także trzy zespoły ratownictwa medycznego i kilka patroli policji. Przez trzy godziny ruch na DK-28 był całkowicie zablokowany.

RG [email protected] Fot. OSP Grybów-Biała

Tragiczny wypadek w Gródku. Auta zmiażdżone. Pięć osób trafiło do szpitala
Czołowe zderzenie w Gródku koło Grybowa. Auta zmiażdżone, a pięć osób zostało zabranych do szpitala. (Fot. OSP Grybów-Biała / PSP Nowy Sącz)


Dziękujemy za przesłanie błędu