Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 31 października. Imieniny: Urbana, Saturnina
26/09/2020 - 07:15

Zgubiły go nerwy. Przez szczoteczki do zębów może trafić do więzienia

Nawet pięć lat więzienia grozi 37-letniemu mężczyźnie, który ukradł z jednego ze sklepów w Nowym Sączu dwie szczoteczki do zębów. Jak się okazało, to niejedyne przestępstwo, które ma na sumieniu.

Kilka dni temu sądeccy policjanci zostali powiadomieni o kradzieży w jednym ze sklepów na terenie Nowego Sącza. Jak się okazało, nieznany sprawca zabrał dwie szczoteczki do zębów warte blisko 640 złotych.

Funkcjonariusze niezwłocznie udali się na miejsce, aby sporządzić rysopis sprawcy. W międzyczasie na Alejach Wolności dzielnicowi zauważyli mężczyznę, który na ich widok zaczął się nerwowo zachowywać. Mundurowi nawiązali kontakt z patrolem, który był w sklepie, zakładając, że zachowanie mężczyzny wynika z wcześniejszej kradzieży. Jak się szybko okazało, rysopis sprawcy pokrywał się z wyglądem zatrzymanego 37-latka.

To niejedyne przestępstwo którego się dopuścił. Policjanci ustalili, że w sierpniu mężczyzna okradł dwa inne sklepy, z których wyniósł elektronarzędzia i perfumy, warte łącznie blisko 1200 złotych.

- 37-latek usłyszał od funkcjonariuszy zarzuty kradzieży, za które to przestępstwo grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności – informuje podkom. Iwona Grzebyk-Dulak, rzecznik prasowy sądeckiej policji. ([email protected] Fot. Ilustracyjna)Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)