Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 14 maja. Imieniny: Bonifacego, Julity, Macieja
03/12/2019 - 12:15

Zima zaskoczyła kierowców. Na drogach są trudne warunki do jazdy [FILM, WIDEO]

Tak, jak zapowiadali synoptycy, minionej nocy w naszym regionie spadł śnieg. Niektórzy kierowcy byli bardzo zaskoczeni, gdy rano obudzili się do pracy, a na drogach było biało. Bardziej przezorni już dawno wymienili opony na zimowe, ale są i tacy, którzy myśleli, że w tym roku nie będzie śniegu...

W szczególny sposób śnieg dał się we znaki mieszkańcom powiatu limanowskiego. Od samego rana służby ratunkowe mają pełne ręce roboty. Co chwilę są wzywane do kolizji.

Około godziny 8 w Niedźwiedziu zderzyły się dwa samochody. Do podobnej kraksy doszło w Koninie, Podobinie i Woli Skrzydlańskiej. Niewiele brakowało, a do kolizji doszłoby także w Limanowej na ulicy Bema, ale kierowcy chcąc uniknąć zderzenia, wjechali do rowu.

Zobacz też Tragiczny wypadek w Witowicach. Zginął młody ksiądz pochodzący z Chomranic

Bardzo ślisko było również w Męcinie, gdzie o godzinie 8.30 zderzyły się dwa auta. Niemal w tym samym czasie w miejscowości Wysokie koło Trzetrzewiny samochód wpadł do rowu. Mniej szczęścia miał kierowca, którego auto dachowało w Wilkowisku. Pojazd zatrzymał się na dachu w rowie. Na szczęście do tej pory nie doszło do żadnego poważnego wypadku, a w tych wszystkich kolizjach nikomu nic poważnego się nie stało.

Czytaj też Mogła przypłacić życiem pierwszy atak zimy. Co się wydarzyło na ulicy Kamiennej

Na Sądecczyźnie również drogi są bardzo śliskie. Jak na razie doszło rano do jednej kolizji w Piwnicznej Zdroju, gdzie samochód przewrócił się na bok. Na szczęście kierowca wyszedł z tego zdarzenia bez szwanku. Spore utrudnienia były także na drodze powiatowej w miejscowości Librantowa. Ciężarówki zablokowały drogę, która była bardzo śliska. Niestety nie brakowało też bezmyślnych kierowców, którzy wciąż jeszcze jeżdżą na letnich oponach.

Z kolei w powiecie gorlickim jak na razie służby nie odnotowały jeszcze żadnych wypadków i kolizji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

RG r.gajewski@sadeczanin.info, Fot. R. Gajewski, OSP Skrzydlna, OSP Niedźwiedź

Zima zaskoczyła kierowców. Na drogach są trudne warunki do jazdy
Tak, jak zapowiadali synoptycy, minionej nocy w naszym regionie spadł śnieg. Niektórzy kierowcy byli bardzo zaskoczeni, gdy rano obudzili się do pracy, a wszędzie na drogach było biało. Bardziej przezorni już dawno wymienili opony na zimowe, ale są i tacy, którzy myśleli, że w tym roku nie będzie zimy.


Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2020