Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 22 października. Imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłšwa
17/05/2021 - 19:35

Znaleźli go powieszonego na sądeckich plantach. Prokuratura wszczęła śledztwo

Sam targnął się na własne życie? A może ktoś go do tego namówił albo mu pomógł w dokonaniu tego strasznego czynu? Prokuratura wszczęła śledztwo.

Prokuratura Rejonowa w Nowym Sączu bada przyczyny śmierci 65-letniego mieszkańca Nowego Sącza, którego powieszone ciało zostało znalezione 10 maja na sądeckich plantach.

Tak jak już informowaliśmy jakiś czas temu na łamach „Sądeczanina”, zwłoki znaleźli mieszkańcy, którzy natychmiast poinformowali odpowiednie służby. Jako pierwsi na miejsce dotarli strażnicy miejscy, którzy do czasu przyjazdu karetki reanimowali nieprzytomnego mężczyznę. Niestety nie udało im się uratować jego życia.

Prokuratura Rejonowa w Nowym Sączu wszczęła śledztwo z artykułu 151 Kodeksu Karnego. Śledczy ustalają, czy ktoś nie dopomógł mężczyźnie w popełnieniu tego strasznego czynu, choć jak na razie nic na to nie wskazuje.

- Powołaliśmy biegłego sądowego w celu przeprowadzenia sekcji zwłok, ustalenia obrażeń i przyczyny śmierci. Czekamy na wyniki – powiedział nam prokurator Jarosław Łukacz, szef Prokuratury Rejonowej w Nowym Sączu.

Śledczy przesłuchali już świadków, którzy znaleźli zwłoki oraz osoby, które posiadały ważne informacje w tej sprawie. Ponadto zabezpieczyli monitoring, który w tej chwili jest analizowany.

Prokuratura ustaliła już tożsamość denata. Jak się okazało, był on bezdomny. (r.gajewski@sadeczanin.info Fot. Ilustracyjna)Dziękujemy za przesłanie błędu