Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 9 lutego. Imieniny: Bernarda, Eryki, Rajmunda
06/12/2022 - 11:20

Znaleźli w studni zwłoki 57-latka. Służby pędziły, na ratunek było już za późno

Coś takiego nie mieści w głowie. Niestety, to kolejny podobny przypadek do jakiego doszło w ostatnich miesiącach. Służby zaraz po utrzymaniu zgłoszenia o zwłokach w studni pędziły na miejsca. Na ratunek było już jednak za późno…

Zwłoki 57-latka w znalezione w studni

W czerwcu całym regionem wstrząsnęła szokująca wiadomość. Na niezamieszkałej posesji w Zawadzie koło Tarnowa zostały znalezione zwłoki. Ciało znajdowało się w studni. Leżały już tam od dłuższego czasu. Niestety, kolejny raz rozegrał się dramat. Tym razem w Jasieniu (powiat brzeski).

Służby ratunkowe zostały o wszystkim powiadomione poniedziałkowego popołudnia. Zaraz po otrzymaniu zgłoszenia ruszyły na miejsce. Po przyjeździe pod wskazany adres okazało się, że w studni znajdują się zwłoki mężczyzny.

Co się wcześniej wydarzyło? Dlaczego zwłoki były właśnie tutaj? Trwa śledztwo w tej sprawie. Ciało zostało zabezpieczone do sekcji zwłok. – Prowadzimy postępowanie dotyczące doprowadzenia 57-letniego mieszkańca Jasienia do targnięcia się na własne życie – mówi w rozmowie z „Sądeczaninem” prokurator Andrzej Leśniak z prokuratury rejonowej w Brzesku.

Tragedie w Gnojniku i Bystrej

Ogromna tragedia rozegrała się także w kwietniu w Gnojniku. Wówczas na jednej z prywatnych posesji mieszkańcy znaleźli zwłoki kobiety i jej pięciomiesięcznego dziecka. Ich ciała też znajdowały się w studni. Mimo szybkiej akcji ratunkowej uratować się ich nie udało.

Także w lipcu 2018 roku w Bystrej koło Gorlic mieszkańcy znaleźli w studni zwłoki dwóch braci. Jeden z nich próbował wówczas ratować drugiego, który wpadł do środka. Obaj nie przeżyli.

Jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych?

Wiele osób, zanim zdecyduje się na popełnienie samobójstwa, wcześniej mówi innym o swoich problemach. Niestety ich komunikaty bywają zagłuszane przez otoczenie, które nie dopuszcza możliwości zachorowania na depresję w swojej rodzinie. Ta choroba nie jest oczywiście jedynym, ale pozostaje bardzo częstym i ukrytym powodem zamachów.

Wśród ustalonych przyczyn samobójstw najczęściej wymienia się chorobę psychiczną lub zaburzenia psychiczne. Na drugim miejscu wskazuje się zawód miłosny, a na trzecim – nieporozumienia rodzinne bądź przemoc w rodzinie.

Gdzie szukać pomocy w sytuacjach kryzysowych?

  • Centrum Wsparcia dla osób w kryzysie emocjonalnym: 800 70 2222
  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111
  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123

([email protected], fot.: Rafał Gajewski/ zdjęcie ilustracyjne)Dziękujemy za przesłanie błędu