Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 28 marca. Imieniny: Anieli, Kasrota, Soni
18/04/2018 - 11:55

Znowu wypadek koło urzędu wojewódzkiego. Ranni kierowcy trafili do szpitala

Na ul. Jagiellońskiej zderzyły się osobówki. Niestety, nie obyło się bez rannych. Dwie osoby zostały zabrane do szpitala.

Kilkanaście minut po godzinie 6, na ulicy Jagiellońskiej w Nowym Sączu zderzyły się dwa samochody. Do kraksy doszło tuż obok urzędu wojewódzkiego. To nie pierwszy wypadek w tym miejscu.  Ciągle dochodzi tam do stłuczek. Na pomoc poszkodowanym pośpieszyli strażacy, ratownicy i policjanci.

- Samochód marki subaru znajdował się na chodniku, natomiast seat na jezdni. Ruch na drodze był całkowicie zablokowany – opisują strażacy.

Autami jechali sami kierujący. Ratownicy, którzy przyjechali karetką pogotowia, przebadali poszkodowanych i zabrali na dalsze badania do sądeckiego szpitala.

Zobacz też Dramatyczny wypadek w Ropie. Motocyklista zderzył się z osobówką

Droga została zanieczyszczona na odcinku około 150 metrów.  Na miejscu pracowali policjanci, którzy ustalali, jak doszło do tego zdarzenia. Gdy funkcjonariusze zakończyli czynności, strażacy usunęli auta na pobliski parking i ruch odbywał się już bez utrudnień. Jak udało nam się  dowiedzieć, poszkodowanym nic poważnego się nie stało i prawdopodobnie zdarzenie zostanie zakwalifikowane jako kolizja i zakończy się  mandatem.

Trudno już zliczyć, do ilu kolizji i wypadków doszło na tym, wydawałoby się czytelnym skrzyżowaniu ul. Mickiewicza i Jagiellońskiej. Co się dzieje, że robi się ono coraz bardziej niebezpieczne?

Na tym skrzyżowaniu zawsze jest duży ruch. Ulicą Mickiewicza można dojechać do centrum miasta z osiedla Wólki. Okazuje się, że jest to newralgiczny punkt.

Jadąc pod górę ulicą Mickiewicza trudno raczej nie zauważyć bardzo czytelnego oznakowania. Są tam znaki mówiące m.in. o konieczności ustąpienia pierwszeństwa przejazdu pojazdom jadącym ulicą Jagiellońską, jak również znak Stop.

Ile razy drogowcy wymieniali w tym miejscu „skoszone” metalowe słupki zamontowane na chodniku przy kamienicy usytuowanej na rogu ul. Jagiellońskiej i Mickiewicza, chyba oni tylko wiedzą. Niektórzy kierowcy kończyli jazdę uderzając w ścianę wspomnianej kamienicy.

Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu twierdzi, że skrzyżowanie ulic Długosza i Mickiewicza jest dobrze oznakowane, a winni są sami kierowcy.

– Przy skrzyżowaniu ul. Mickiewicza i Jagiellońskiej stoją znaki: Stop i ustąp pierwszeństwa przejazdu. Są bardzo widoczne. Nie wiem, w czym jest problem. Moim zdaniem niektórzy kierowcy nie potrafią ruszać samochodem pod górę i chcą to skrzyżowanie jak najszybciej przejechać – tłumaczy Grzegorz Mirek dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym Sączu.

Niektórzy kierowcy sami doprowadzają w tym rejonie miasta do stłuczek przez nierozwagę.

– Często mamy tam do czynienia z sytuacją, że kierowcy jadący ul. Jagiellońską muszą, widząc stojący na przystanku autobus, zmienić  pas z prawego na lewy, a potem, po wyminięciu autobusu zasygnalizować kierunkowskazem, że zjeżdżają ponownie na lewy pas. Bywa, że kierujący pojazdami zapominają wyłączyć kierunkowskaz przed wspomnianym skrzyżowaniem ul. Mickiewicza z ul. Jakgiellońską. Kierowca czekający na ul. Mickiewicza na włączenie się w ul. Jagiellońską, widząc, że nadjeżdżający samochód będzie skręcał w prawo wyjeżdża na ul. Jagiellońską. Tymczasem auto, które ma skręcać jedzie dalej prosto. Stłuczka murowana – mówi Wiesław Kądziołka, dyrektor Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Sączu.

Wiesław Kądziołka apeluje do kierowców o zachowanie w tym miejscu szczególnej ostrożności. Warto upewnić się, czy samochód dojeżdżający do skrzyżowania ul. Mickiewicza i Jagiellońskiej faktycznie będzie skręcał w prawo.

RG [email protected] Fot. PSP Nowy SączDziękujemy za przesłanie błędu