Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 6 grudnia. Imieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja
01/07/2022 - 16:35

Znowu wypadek podczas prac polowych. Rannego rolnika zabrało pogotowie

Podczas prac polowych w Porębie Wielkiej koło Limanowej doszło do strasznego wypadku. Ciągnik rolniczy przewrócił się i przygniótł traktorzystę. Ranny rolnik został zabrany przez pogotowie ratunkowe do limanowskiego szpitala.

Zobacz też Rolnik zabłądził na autostradzie A4. Kierowcy nie dowierzali własnym oczom 

Do wypadku doszło o godzinie dwunastej trzydzieści. Podczas prac polowych w Porębie Wielkiej, ciągnik, do którego była przymocowana maszyna rolnicza, przewrócił się i przygniótł traktorzystę. Świadkowie natychmiast wezwali pomoc. 

Już po chwili na sygnale przyjechały straże pożarne z Limanowej i pobliskich jednostek OSP, a także pogotowie ratunkowe i policja.

Zobacz też Miał zaledwie 19 lat. Jego ciało w nocy znaleźli rodzice 

- Mężczyzna, który z wyglądu miał około czterdzieści lat, był przytomny. Został zabrany przez ratowników medycznych do szpitala – powiedział nam oficer dyżurny Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej.

Nie wiemy, jak ciężki jest stan poszkodowanego mężczyzny i jak poważne są jego obrażenia. W miejscu wypadku przez wiele godzin pracowali policjanci, którzy ustalali, jak doszło do tego nieszczęścia.

Niestety, tegoroczny sezon jest fatalny dla traktorzystów. Niemal co kilka dni dochodzi do wypadków z ich udziałem. Tak jak już informowaliśmy na łamach „Sądeczanina”, w czerwcu w Czchowie ciągnik przewrócił się na 56-latka, który zginął na miejscu. Do podobnej sytuacji doszło w Woli Kosnowej, ale w tym przypadku kierowca miał więcej szczęścia i uszedł z życiem. Od początku roku na Sądecczyźnie doszło już do wielu wypadków, a sezon prac polowych dopiero się rozpoczął. Uważajcie na siebie! (r.gajewski[email protected] Fot. OSP Niedźwiedź)Dziękujemy za przesłanie błędu