Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 4 grudnia. Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana
30/08/2021 - 11:05

Został przygnieciony przez prasę do betonu. Prokurator ustala przyczyny tragedii

Policjanci, prokurator, biegły sądowy i pracownicy Państwowej Inspekcji Pracy ustalają przyczyny strasznego wypadku, który w połowie sierpnia wydarzył się na terenie betoniarni w Cieniawie. Jedna z maszyn przygniotła 26-letniego pracownika. Mężczyzna nie miał żadnych szans na przeżycie.

Sądeccy policjanci wspólnie z prokuratorem z Gorlic ustalają przyczyny tragicznego wypadku, który 13 sierpnia wydarzył się na terenie betoniarni w Cieniawie. Tak jak już informowaliśmy, jedna z maszyn przygniotła 26-letniego pracownika, który był mieszkańcem gminy Grybów. Młody mężczyzna nie miał żadnych szans na przeżycie. Jego obrażenia były tak poważne, że zginął na miejscu. Załodze karetki pogotowia ratunkowego, która po kilku minutach od wypadku zjawiła się na miejscu, pozostało jedynie potwierdzić zgon. To również Cię zainteresuje: Tragiczny wypadek na terenie betoniarni w Cieniawie. Nie żyje 26-letni mężczyzna

Przez wiele godzin na miejscu wypadku pracowali policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej sądeckiej policji, którzy ustalali przyczyny i okoliczności tej tragedii. Ciało mężczyzny zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych.

Jeszcze tego samego dnia prokurator oraz pracownicy Państwowej Inspekcji Pracy w Nowym Sączu przeprowadzili oględziny w miejscu, w którym doszło do tragedii.

- Prowadzimy czynności wyjaśniające. W ubiegłym tygodniu z udziałem prokuratora i biegłego sądowego zostały przeprowadzone kolejne oględziny prasy pod kątem zbadania stanu technicznego i sprawności maszyny – powiedział naszej redakcji Sławomir Korbelak, zastępca Prokuratora Rejonowego w Gorlicach.

Prokurator otrzymał już wstępne wyniki sekcji zwłok 26-letniego mieszkańca gminy Grybów, ale jak na razie nie może ujawniać żadnych informacji. W najbliższym czasie zostaną przeprowadzone dodatkowe czynności, które mają pomóc śledczym w ustaleniu dokładnych przyczyn i okoliczności tego wypadku.([email protected] Fot. Ilustracyjna Pixabay)Dziękujemy za przesłanie błędu