Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 14 lipca. Imieniny: Kamili, Kamila, Marcelego
14/07/2023 - 11:25

Zrobił coś strasznego. Gdy go znaleźli, było już za późno. Miał 36 lat

Niestety, zgasło kolejne życie. Kolejna osoba podjęła dramatyczną decyzję o popełnieniu samobójstwa. Aż trudno wyobrazić sobie, czym kierował sie 36-letni mieszkaniec Kasiny Wielkiej, że postanowił targnąć się na swoje życie. Gdy go znaleźli było już za późno.


Dramat rozegrał się w nocy ze środy na czwartek w jednym z domów w Kasinie Wielkiej. Wcześnie rano, około godziny piątej, w budynku mieszkalnym zostało znalezione ciało 36-letniego mężczyzny. Osoby, które je znalazły niezwłocznie wezwały pomoc. Już po chwili na miejsce przyjechało pogotowie ratunkowe i policja. Niestety, medykom pozostał jedynie smutny obowiązek potwierdzenia zgonu, bo na ratunek było już za późno. 

Przez wiele godzin swoje czynności wykonywali policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej pod nadzorem prokuratora. Śledczy wykluczyli, by ktoś mógł się przyczynić do tej tragedii. Jak udało nam się dowiedzieć, 36-latek popełnił samobójstwo. Funkcjonariusze zabezpieczyli ciało nieszczęśnika. W najbliższych dniach zostanie przeprowadzona sekcja. 

Gdzie szukać pomocy gdy myślimy o samobójstwie?

Wiele osób, zanim zdecyduje się na popełnienie samobójstwa, wcześniej mówi innym o swoich problemach. Niestety, te komunikaty bywają zagłuszane przez bliskich, którzy nie dopuszczają możliwości zachorowania na depresję w swojej rodzinie. Depresja nie jest jedynym, ale pozostaje bardzo częstym i ukrytym powodem samobójczych zamachów.

Wśród przyczyn samobójstw najczęściej wymienia się chorobę psychiczną lub zaburzenia psychiczne. Na drugim miejscu wskazuje się zawód miłosny, a na trzecim – nieporozumienia rodzinne bądź przemoc w rodzinie. Jeśli widzimy, że ktoś zmaga się z problemami, to nie lekceważmy ich. Pomóżmy, porozmawiajmy. Być może uchronimy taką osobę przed popełnieniem desperackiego czynu. Nie odwracaj wzroku, reaguj!

Jeśli czujesz się podle, spróbuj porozmawiać z kimś bliskim. Rozmowa z zaufaną osobą może pomóc w rozładowaniu emocji i uzyskaniu perspektywy. Szukaj wsparcia w grupie - dołącz do grupy wsparcia lub szukaj innych ludzi, którzy przeszli podobne sytuacje, co może pomóc Ci poczuć się mniej samotnie.

Znajdź hobby lub zajęcie, które sprawia Ci przyjemność - skupienie się na czymś pozytywnym może pomóc w oderwaniu się od negatywnych myśli. Pomyśl o swoich celach i planach na przyszłość - to może pomóc Ci zobaczyć sens i cel swojego życia. Regularna aktywność fizyczna i odpowiednia ilość snu mogą pomóc w poprawie nastroju.

  • Centrum Wsparcia dla osób w kryzysie emocjonalnym: 800 70 2222
  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111
  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123

(RG, Fot. Ilustracyjna)Dziękujemy za przesłanie błędu