Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 26 września. Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji
15/03/2018 - 13:20

Zuch dziewczyna. Roztrzaskali jej auto. Dokończyła egzamin następnym

Jechała samochodem z niepełnosprawnym dzieckiem. Gdy odwróciła się na chwilę, aby zobaczyć czy jej pociecha siedzi bezpiecznie, wtedy uderzyła w auto egzaminacyjne. Policjanci łagodnie potraktowali sprawczynię kolizji, ale co z kobietą, która zdawała egzamin?

Do niecodziennej stłuczki doszło w środowe popołudnie na Alejach Piłsudskiego. Mieszkanka Sądecczyzny kierowała samochodem. Na tylnym siedzeniu wiozła niepełnosprawne dziecko. Odwróciła się na chwilę, aby zobaczyć czy jej pociecha bezpiecznie siedzi w foteliku. Nie zauważyła, że auto za którym jechała, zwolniło przed rondem. Wtedy kobieta nie zdążyła zahamować i uderzyła w tył pojazdu marki suzuki.

Zobacz też Jechał po pijaku. Jego samochód dachował i zatrzymał się w potoku

Okazało się, że był to samochód egzaminacyjny, którym jechała kursantka zdająca prawo jazdy. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Wszyscy pasażerowie wyszli z aut o własnych siłach. Nikt nie skarżył się na ból.  

Już po chwili na miejsce przyjechali policjanci, którzy przebadali kierowców alkomatem, ale urządzenia nic nie wykazały – kobiety były trzeźwe.  Funkcjonariusze byli bardzo wyrozumiali i jedynie pouczyli sprawczynię kraksy. Kobieta ma ciężką sytuację domową, dlatego stróże prawa nie nakładali na nią mandatu.

Co z kobietą, której egzamin został przerwany?

- Jeżeli dojdzie do jakiegokolwiek zdarzenia z udziałem naszego samochodu i kursantem egzaminowanym za kierownicą, egzamin zostaje przerwany i ocena jest negatywna. Jeżeli do tego zdarzenia dojdzie z winy innego uczestnika ruchu drogowego, to jeśli kursant wyraża zgodę, po przejściu całej procedury, kontynuuje egzamin, a jeśli nie to kończy go w innym terminie - wyjaśnia Wiesław Kądziołka, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Sączu.

Jak udało nam się dowiedzieć, po wczorajszej kolizji podstawiono inny samochód. Kobieta dokończyła i zdała egzamin.

RG [email protected] Fot. CzytelnikDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe