Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 8 lipca. Imieniny: Arnolda, Edgara, Elżbiety
13/02/2020 - 12:25

Żywioł znów pokazał siłę. Strażacy przez kilka godzin gasili pożar w Binarowej

Minionej nocy strażacy przez wiele godzin gasili pożar w Binarowej, gdzie paliła się stodoła. Sytuacja była dramatyczna, bo zagrożone były również pobliskie budynki. Niestety straty jakie ponieśli właściciele sięgają nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Dochodziła już godzina dwudziesta trzydzieści, jak w gminie Biecz zawyły syreny strażackie zwiastujące, że stało się coś strasznego. Strażacy z Gorlic, Binarowej, Racławic, Rożnowic i Biecza zbiegli się do jednostek, wsiedli do wozów i ruszyli na sygnale do Binarowej, gdzie paliła się stodoła. Gdy pierwsze zastępy dotarły na miejsce, budynek był już cały w ogniu. Na szczęście udało się wyprowadzić na zewnątrz krowy i trzodę chlewną, które znajdowały się w środku.

Zobacz też Omal nie spaliła całego bloku. Przez nią cztery osoby trafiły do szpitala

Murowana stodoła była pokryta dachówką. W pobliżu znajdowały się budynki, które także były zagrożone. W każdej chwili ogień mógł rozprzestrzenić się również na nie, dlatego strażacy musieli działać bardzo szybko. Kilkadziesiąt osób przez wiele godzin gasiło pożar. Niestety żywioł był silniejszy. Stodoła spłonęła doszczętnie.

Jak na razie jest jeszcze za wcześnie, aby mówić o przyczynach pożaru. Sprawą zajmie się gorlicka policja, ale strażacy nie wykluczają, że ktoś mógł podpalić budynek. Straty jakie ponieśli właściciele sięgają nawet 60 tysięcy złotych. W tym całym nieszczęściu najważniejsze jednak jest to, że nikt nie zostały ranny w pożarze. Akcja gaśnicza zakończyła się kilkanaście minut po godzinie drugiej. 

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

RG [email protected], Fot. Biecz 998, OSP Biecz, OSP Binarowa, OSP Racławice

Kilka godzin gasili pożar w Binarowej. Niewiele udało się uratować [ZDJĘCIA]
Strażacy przez wiele godzin gasili pożar w Binarowej, gdzie paliła się stodoła. Sytuacja była dramatyczna, bo zagrożone były również pobliskie budynki. Niestety straty jakie ponieśli właściciele sięgają nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)