Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 16 listopada. Imieniny: Edmunda, Marii, Marka

święto niepodległości w KaOSG w Nowym Sączu, fot. Iga Michalec
W Karpackim Oddziale Straży Granicznej w Nowym Sączu świętowano uroczyście 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Była to także okazja do wręczenia funkcjonariuszom KaOSG awansów, wyróżnień i odznaczeń.
15/11/2019
Otwarcie sali tradycji w KaOSG w Nowym Sączu, fot. Iga Michalec
Oryginalny dziennik bojowy legendarnego 3 Batalionu 1 Pułku Strzelców Podhalańskich i inne pamiątki z tego okresu są najcenniejszymi eksponatami, jakie można oglądać w otwartej dzisiaj sali tradycji w Karpackim Oddziale Strzelców Podhalańskich im. I PSP w Nowym Sączu. Szkoda tylko, że podczas dzisiejszej uroczystości nikt nie zająknął się słowem o tym, że 30 tysięcy mieszkańców Sądecczyzny i nie tylko podpisało się pod apelem o przywróceniu jednostki wojskowej w Nowym Sączu, ani też o decyzji, którą obwieścili w maju ówczesna premier Beata Szydło i Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej, że w naszym mieście taka nowoczesna jednostka będzie tworzona od podstaw.
15/11/2019
dopłaty do błękitnego węgla, fot. Iga Michalec
Miasto Nowy Sącz wstrzymało, na razie, dopłaty do błękitnego węgla dla mieszkańców. Na jak długo? Nie wiadomo. Powodem jest decyzja Regionalnej Izby Obrachunkowej w Krakowie, która uznała, że uchwała, jaką niedawno sądeccy radni podjęli w kwestii dopłat do tego rodzaju paliwa, jest nieważna. Oznacza to, że sądeczanie, którzy zechcą palić w tym sezonie grzewczym błękitnym węglem będą musieli zapłacić 1410 złotych za tonę tego surowca. A jeszcze kilka tygodni temu mogli go kupić po promocyjnej cenie i co najważniejsze starać się o dotację na jego zakup.
15/11/2019
table-regionalne