Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 19 sierpnia. Imieniny: Emilii, Julinana, Konstancji

Harmonogram: region bez prądu. Kiedy i gdzie?
Tradycyjnie poniżej znajdziecie informacje o planowanych przerwach w dostawie prądu na terenie naszego regionu. Przyszły tydzień zapowiada się dla energetyków z Taurona wyjątkowo pracowicie. Będą modernizować i konserwować sieć energetyczną w gminach Łącko, Kamionka Wielka, Rytro, Łososina Dolna, Chełmiec, Uście Gorlickie oraz w Nowym Sączu, Gorlicach i Bobowej.
18/08/2019
Czerniec usuwanie powalonego drzewa, fot. PSP w Nowym Sączu
Strażacy usuwali w Czerńcu (gmina Łącko) powalone drzewo, które praktycznie zatarasowało drogę uniemożliwiając przejazd.
18/08/2019
Zespół Archeologów z Uniwersytetu Jagiellońskiego przeprowadził w sobotę trzecią edycję Sądeckiej Watry Archeologicznej. Na Górze Zyndrama w Maszkowicach każdy mógł na własne oczy zobaczyć dotychczasowe efekty ich pracy i posłuchać opowieści o życiu ludzi sprzed tysięcy lat.
Góra Zyndrama w Maszkowicach przyciąga archeologów i studentów archeologii, jak żadna inna w okolicy. Niepozorna, podobna do wielu wzniesień rozsianych po całej Sądecczyźnie. Kto tak sądzi, jest w błędzie. Obrosłe trawą miejsce skrywało przez wiele wieków między innymi pozostałości kamiennej fortecy z czasów, kiedy w starożytnym Babilonie rządził Hammurabi. Zespół Archeologów z Uniwersytetu Jagiellońskiego zorganizował w tym miejscu trzecią edycję Sądeckiej Watry Archeologicznej.
18/08/2019
table-regionalne