Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 28 stycznia. Imieniny: Agnieszki, Kariny, Lesława

Nie ma czegoś takiego jak „historia przeterminowana”!
Wojewódzki Konkurs Historyczny Mój Region – Moja Duma, Moje Miasto – Moja Duma to dla rzeszy młodych ludzi początek wielkiej przygody z historią nie tylko Sądecczyzny, ale również tej w szerszej skali. Niektórzy, tak jak Łukasz, laureat pierwszej edycji tego przedsięwzięcia, wiążą się dzięki niemu z historią już na zawsze a swoją postawą udowadniają, że historia – ta mała i ta większa – jest równie ważną nauką jak nauki ścisłe. A kto wie, czy w kontekście funkcjonowania społeczeństwa, nie jest nawet od nich ważniejsza. Łukasz twierdzi wręcz, że wbrew twierdzeniom wielu jego rówieśników nie ma czegoś takiego jak: historia przeterminowana.
24/01/2020
Magdalena Kralka wciąż jest nieuchwytna. Policja ma dla niej prezent
Policjanci w całej Polsce oraz Interpol poszukują Magdaleny Kralki, za którą został wydany europejski nakaz aresztowania. Kobieta ma zaledwie 32 lata, ale na swoim koncie ma liczne przestępstwa. Jakie?
23/01/2020
Będzie podwyżka 500 plus?  Ministerstwo rodziny nie mówi „nie”
Czy 500 plus zamieni się w 600 plus, bo ceny idą w górę i świadczenie traci na wartości. Takiego optymistycznego scenariusza nie wyklucza szef resortu rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed.
23/01/2020
table-regionalne