Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 17 czerwca. Imieniny: Laury, Leszka, Marcjana
05/07/2023 - 11:25

Leśny Dwór: blisko wszędzie i wszystko co do wypoczynku potrzebne na miejscu

Tym razem, w ramach projektu „Rowerem po wypoczynek na sądeckiej wsi” zabieramy Was do kolejnego, niezwykłego miejsca w Piwnicznej-Zdroju, czyli do Rezydencji Leśny Dwór w Kosarzyskach. Stąd macie Beskid Sądecki, Pieniny i całą Dolinę Popradu w zasięgu ręki a jednocześnie wszystko, czego potrzeba do wypoczynku, znajdziecie tu, na miejscu.

Rezydencja Leśny Dwór stoi w Kosarzyskach w Piwnicznej-Zdroju. Stąd macie prostą drogę na rowerze na przysiółek Obidza a dalej przez Przełęcz Gromadzką do Jaworek i Szlachtowej czyli w Pieniny lub na wieżę na Eliaszówce a dalej do Chaty Magóry, gdzie możecie pojeździć konno. Do Chaty możecie też dojechać  – kierując się na pobliski ośrodek Iska i dalej przez mostek na potoku. Wariantów jest bez liku. 

Rowerem po wypoczynek na sądeckiej wsi: „Polana Piorun” to iście piorunujący zestaw atrakcji dla każdego

Stąd też w kilkanaście minut dotrzecie na dworce PKP Piwniczna-Zdrój czy Hanuszów, by korzystając z pociągu z rowerem dotrzeć w głąb Słowacji. W Waszym zasięgu – w oparciu o kolej albo własne siły na dwóch kółkach – są też sama część uzdrowiskowa Piwniczej-Zdroju ze źródłami wód mineralnych, Pijalnią Artystyczną, Nakłem z urządzeniami typu street workout i pumptrackiem, Radwanów z zewnętrznymi basenami, Żegiestów, Muszyna, Krynica-Zdrój, i w drugą stronę – Rytro, Stary Sącz, Nowy Sącz. Jest tu cała sieć szlaków rowerowych i trasy Aqua i Euro Velo, z których można się wpiąć w Velo Dunajec.

Niedaleko macie górę Węgielnik ze zrekonstruowanymi okopami, miejscem na grilla i kolejną wieżą widokową. Na pobliskim Popradzie organizowane są spływy pontonowe.

Na trasie – ale to już propozycja pieszej wędrówki – Obidza – Eliaszówka, już bliżej wieży, jest zejście w prawo na trawers prowadzący do jednego z najważniejszych słowackich sanktuariów w słowackiej Litmanovej z uzdrawiającym, cudownym źródełkiem. Na Słowację możecie też bardzo szybko, dokładnie do Mniszka nad Popradem, dojść lub dojechać na rowerze kierując się z ulicy Szczawnickiej w Węgierską, dawnym przebiegiem drogi transgranicznej. Z kolei obok mostu na Nakle, zaraz koło dworca PKP, jest wypożyczalnia rowerów elektrycznych. 

Rowerem po wypoczynek na sądeckiej wsi: Willa Świetlana, brama do piwniczańskich skarbów

W Kosarzyskach macie też prawdziwą bacówkę, gdzie kupicie świeżutkie oscypki, bundz czy żętycę. W Kosarzyskach również stoi nadal rodzinny dom pochodzącej stąd, cieszącej się ogromną sympatią kinomanów aktorki, Danuty Szaflarskiej. Każdy tutejszy mieszkaniec wskaże Wam to miejsce.

Już na Czerczu, zaraz obok, macie potok Czercz wzdłuż którego można fantastycznie wypocząć spacerując czy na kocu. Na Czerczu jest też zacieniony plac zabaw. My to miejsce bardzo lubimy, bo zawsze jest tu – z racji dużej ilości drzew – zawsze trochę chłodniej niż w innych miejscach Piwnicznej-Zdroju.

Rowerem po wypoczynek na sądeckiej wsi: Chata Magóry, „pyszny” przystanek z Matką Naturą pod rękę

Teraz słów kilka o samym ośrodku. W Leśnym Dworze jest 50 miejsc noclegowych w pokojach dwuosobowych i w dwupokojowych czteroosobowych apartamentach. Tutejsza kuchnia serwuje wyśmienite dania kuchni regionalnej w tym kwaśnicę, placki pasterskie ze smalcem i kiszonym ogórkiem oraz pierogi. Smalec i pierogi robione są na miejscu wedle własnej receptury. Na specjalne zamówienie kucharki chętnie przygotują coś dla wegetarian i wegan.

Piwoszy na pewno ucieszy fakt, że w barze jest tu duży wybór rzemieślniczych piw z cieszącego się ogromnym uznaniem browaru w Grybowie. Rzemieślnicze piwo to przecież doskonałe źródło witamin z grupy B i mikroelementów. Wielu sportowców: rowerzystów czy biegaczy ceni je sobie jako doskonały napój regeneracyjny. 

Rowerem po wypoczynek na sądeckiej wsi: Domki na Górce w Wierchomli Małej idealne dla miłośników rowerów i gór w jednym

Na terenie Leśnego Dworu jest letni basen zewnętrzny. Jest też sauna sucha i aqualux, czyli wanna z masażem perełkowym. Dodatkowo można tu też wypożyczyć rower górski i kije do nordic working. Do dyspozycji gości są też piłkarzyki i tablica z rzutkami a w sali restauracyjnej jest kominek, przy którym można wypocząć przy chłodnej czy słotnej pogodzie. Dla maluchów jest plac zabaw a wiele osób na pewno ucieszy, że jest tu też miejsca na grilla.

Na terenie ośrodka jest sieć Wi-Fi. A dla gości zmotoryzowanych jest sporo miejsce parkingowych na ogrodzonym terenie. Zaraz obok Leśnego Dworu jest przystanek autobusowy. Tu się nie co zastanawiać, tylko rezerwować miejsce.

DANE KONTAKTOWE:

Rezydencja Leśny Dwór

Kosarzyska 102, 33-350 Piwniczna-Zdrój

tel: +48 18 44 65 326

e-mail: [email protected]

www.lesnydwor.com

REGULAMIN PROJEKTU „Rowerem po wypoczynek na sądeckiej wsi” do pobrania TUTAJ.

Zadanie "Rowerem po wypoczynek na sądeckiej wsi" współfinansowane ze środków otrzymanych od Ministra Sportu i TurystykiDziękujemy za przesłanie błędu