Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 4 grudnia. Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana
28/09/2023 - 17:30

Pokoje Gościnne „U Babci Marysi”, wypocznij w niekwestionowanym królestwie miodu w Stróżach

Jak najlepiej przedstawić Gospodarstwo Pasieczne „Sądecki Bartnik” i jego Pokoje Gościnne „U Babci Marysi”? W dwóch słowach się nie da, bo to już firma instytucja. Kolebka miłośników miodu, w której jak nigdzie indziej możecie poczuć, co to znaczy wypocząć w zgodzie z naturą.

Jak piszą sami gospodarze: - W miejscu pełnym pasji do pszczół oraz przyrody, pozytywnych emocji i przyjaznych ludzi. Powstały Pokoje Gościnne „U Babci Marysi”, które należą do nierozerwalnej części Gospodarstwa Pasiecznego „Sądecki Bartnik”.

- Zaprojektowaliśmy je i wykonali z intencją stworzenia miejsca na wygodny i przytulny wypoczynek dla rodzin z dziećmi, grup oraz innych turystów. Chcemy aby nasi Goście mogli się cieszyć prawdziwą beztroską. Czerpiąc radość z bliskości natury i piękna otoczenia – obrazują.

Domy Gościnne „Miodowy” i „Zielny ”urządzone są w stylu retro z oryginalnymi, odrestaurowanymi meblami. - Każdy pokój jest inny, posiada swoją „duszę” i klimat. W nazwach pokoi znaleźć można miody odmianowe oraz rośliny miododajne. Znajduje się w nich 46 miejsc noclegowych, w pokojach 1-2-3-4-osobowych. Każdy ma osobną łazienkę z prysznicem, klimatyzację oraz dostęp do Internetu. Jest wśród nich pokój przystosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych. 

Binczarowa 228: idealny adres na wypoczynek z dala od zgiełku miasta

- W obu budynkach znajdują się miejsca przeznaczone do wspólnego oglądania telewizji oraz do przygotowania ciepłych napojów. Na życzenie dzieci wypożyczamy gry i zabawki edukacyjne. Dzieci to nasi najmilsi goście, dlatego nasze domy są idealnym rozwiązaniem dla rodzin z dziećmi, Teren jest obszerny na którym jest plac zabaw, muzeum pszczelarskie, miodowa szkoła, spichlerz, zagroda z licznymi zwierzętami, sklep „Miodowa Spiżarnia”, park Zarembów, ścieżka edukacyjna, altanki i miejsca relaksu. U nas dzieci mogą się swobodnie bawić na świeżym powietrzu, bo wiemy, że szczęśliwe dziecko, to zadowolony rodzic – podkreślają gospodarze.

A my możemy dodać, że na terenie gospodarstwa jest fantastyczna Restauracja „Bartna Chata”, w której zjeść można posiłki przygotowane z lokalnych produktów począwszy od najróżniejszych pierogów, spróbować zacnych miodów pitnych, niepowtarzalnych miodowych piw i napojów bezalkoholowych opartych nie tylko na miodzie, ale również na ziołach.

Całe gospodarstwo położone jest w przytulnym, pełnym zieleni miejscu z dala od zgiełku głównych dróg.

Stróże położone są w gminie Grybów, niedaleko miasta Grybów i są doskonale skomunikowane z Nowym Sączem a dalej Starym Sączem, Rytrem, Piwniczną-Zdrój, Muszyną i Krynicą-Zdrój. To doskonałe miejsce wypadowe do eksploracji Sądecczyzny i gór Beskidu Niskiego i Sądeckiego. W każdej ze wspominanych miejscowości jest mnóstwo atrakcji do zwiedzania: zamki, cerkwie, klasztory, źródła wód mineralnych, wieże i platformy widokowe, schroniska górskie, w Grybowie jest most, który „wystąpił” w kultowym filmie Krzysztofa Kieślowskiego „Podwójne życie Weroniki”.

Jeśli chcecie znaleźć dokładne mapy okolicznych szlaków rowerowych, to wszystkie dostępnie są na stronie internetowej gminy Grybów. Zaznaczmy, po raz kolejny w naszym cyklu, że to naprawdę ciekawe szlaki, bo wchodzą w skład Karpackiego Szlaku Turystycznego. 

Pensjonat Irena to Miejsce Przyjazne Rowerzystom i gwarancja fantastycznego wypoczynku w Dolinie Popradu

Przez gminę Grybów wytyczone są dwa bardzo ciekawe odcinki Wielokulturowego Szlaku Rowerowego, który rozpoczyna się w Blechnarce, przy dawnym przejściu granicznym do Stebníckiej Huty. Następnie prowadzi przez Hańczową, Brunary, Florynkę, Wawrzkę, Grybów, Bobową, Ciężkowice i Zakliczyn. Szlak ten według planów ma się zakończyć w Tarnowie. Szlak ten ma długość ok. 120 km, o różnicy wysokości 350 m.

Kolejny to Królewski Szlak Rowerowy, który rozpoczyna się w Bieczu prowadzi przez Hortę, Strzeszyn, Wilczak, Klęczany, Gorlice, Ropicę Polską, Bystrą, Bucze, Bieśnik, Szalową, Biedową, Bugaj, Polną, Stróże właśnie, Grybów, Ptaszkową, Kamionkę Wielką, Nowy Sącz, Cyganowice, Stary Sącz, Moszczenicę, Przysietnicę, Skrudzinę, Gołkowice Dolne, Obidzę na Przełęcz Przysłop. Długość szlaku 112,5 km. Trasa szlaku prowadzi przez tereny związane z przejazdem i pobytem królów.

Trasy możecie pokonywać odcinkami, wybierając te, dostosowane do Waszych zainteresowań i możliwości kondycyjnych. Jedno jest pewne – miejsca na nudę tu nie ma. ([email protected] Fot.: Sądecki Bartnik) © Materiał chroniony prawem autorskim

PATRONAT HONOROWY: MAREK KWIATKOWSKI - STAROSTA NOWOSĄDECKI
Zadanie zrealizowano w ramach konkursu „Kocham SĄDECKIE” przy wsparciu finansowym Powiatu Nowosądeckiego

Pokoje Gościnne „U Babci Marysi”, wypocznij w królestwie miodu w Stróżach
Jak najlepiej przedstawić Gospodarstwo Pasieczne „Sądecki Bartnik” i jego Pokoje Gościnne „U Babci Marysi”? W dwóch słowach się nie da, bo to już firma instytucja. Kolebka miłośników miodu, w której jak nigdzie indziej możecie poczuć, co to znaczy wypocząć w zgodzie z naturą.


Dziękujemy za przesłanie błędu