Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 16 czerwca. Imieniny: Aliny, Anety, Benona
30/06/2023 - 12:00

Rowerem po wypoczynek na sądeckiej wsi: Chata Magóry, „pyszny” przystanek z Matką Naturą pod rękę

W ramach projektu „Rowerem po wypoczynek na sądeckiej wsi” zabieramy Was teraz do miejsca naprawdę wyjątkowego czyli do Chaty Magóry w Piwnicznej-Zdroju. To miejsce, które oferuje całkowite odcięcie się od zgiełku miasta i możliwość posmakowania wszystkiego tego, co w regionalnej, naturalnej kuchni najlepsze.

Rowerem po wypoczynek na sądeckiej wsi: Willa Świetlana, brama do piwniczańskich skarbów

Rowerem do Chaty Magóry można się dostać na kilka sposobów – szlakiem z Kosarzysk w Piwniczej-Zdroju, wtedy trzeba się kierować na ośrodek Iskra albo od strony Eliaszówki, gdzie stoi wieża widokowa. W tym wypadku czeka Was pokonanie całej drogi na Obidzę, gdzie już na szczytach macie do dyspozycji też trasy Aqua Velo a potem jazda już graniami do wieży i do Chaty Magóry właśnie.

Sama Chata Magóry to wyjątkowe miejsce prowadzone przez pozytywnie „zakręcone” małżeństwo, które mieszka tu z dziećmi cały rok a obok oferty noclegowej i fantastycznego jedzenia – tutejsze pierogi Chatara i te z pokrzywą czy bobem, cydry i nalewki są już marką samą w sobie – prowadzą ośrodek konny, który oferuje turnusy jeździeckie dla całych rodzin.

Kolejna propozycja to warsztaty i obozy dla wszystkich, którzy chcą poznać uroki życia w lesie, w oparciu o jego skarby. Nauczycie się rozróżniać zioła, rozpalać ogień, rąbać drewno, budować szałas. Do tego koncerty muzyki turystycznej, spotkania z ludźmi gór, podróżnikami i warsztaty związane z kulturą i tradycją regionu. Wszystko to, opierając się na własnych doświadczeniach i przeżyciach, rekomendujemy z pełnym przekonaniem. A do tego jest tu bilblioteczka, w której coś do czytania znajdzie każdy niezależnie od upodobań czy wieku.

Rowerem po wypoczynek na sądeckiej wsi: zdobądź szczyt Jaworzyny a odpocznij w Krynickiej Kolibie

Co bardzo istotne – gospodarze Chaty Magóry doskonale orientują się w szlakach po całej bliższej i dalszej okolicy i pokierują Was odpowiednio w każde wskazane przez Was miejsce. My polecamy – ale w tym wypadku już pieszo – by z Chaty Magóry wybrać się na przykład do Litmanovej, do słowackiego sanktuarium z cudownym, uzdrawiającym źródełkiem. Wystarczy z chaty kierować się na Eliaszówkę a stamtąd znów w stronę Obidzy, dalej – są widoczne oznaczenia – skręcić w lewo na Litmanonovą właśnie.

Z Obidzy, przez Przełęcz Gromadzką, śmiało dojedziecie do Białej Wody, Szlachtowej i Jaworek. Ale zaznaczmy, że mniej zaprawieni rowerzyści, by w jeden dzień wrócić stamtąd znów do chaty, powinni posiłkować się rowerem elektrycznym.

Wracając do samej Chaty Magóry, to otacza ją ogromny zielony teren na którym możecie rozbić namiot, jest duża wiata do grillowania a w lasach otaczających to miejsce aż roi się od jagód i grzybów. Nocować można - jak w górskim schronisku - na wspólnej, dużej sali albo w osobnych pokojach. Wszystko działa tu tak, że możecie sobie również sami przygotować posiłki. Możecie wypocząć wędrując po okolicy, jeżdżąc na rowerze albo po prostu delektując się na kocu spokojem. Spokój jest tym większy, że mało kto ma tu zasięg komórkowy. To idealne miejsce dla każdego, kto ma już po prostu dość zgiełku miast. Jest jeszcze jeden wyjątkowy urok tego miejsca - całe jest dziełem rąk swoich gospodarzy a większość potraw przygotowywana jest ze skarbów rosnących w okolicy albo od pobliskich gospodarzy. Do zobaczenia przy najlepszej szarlotce na świecie!

DANE KONTAKTOWE:

Chata Magóry

Magóry 11, 33-350 Piwniczna

Tel. +48 446 56 06; +48 697 345 953

e-mail: [email protected]

www.chatkamagory.pl

REGULAMIN PROJEKTU „Rowerem po wypoczynek na sądeckiej wsi” do pobrania TUTAJ.

Zadanie "Rowerem po wypoczynek na sądeckiej wsi" współfinansowane ze środków otrzymanych od Ministra Sportu i TurystykiDziękujemy za przesłanie błędu