Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 21 czerwca. Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa
19/07/2023 - 12:55

Rowerem po wypoczynek na sądeckiej wsi: Chata na Kowalówkach, zaszyj się w sercu gór

Jeśli naprawdę chcecie się zaszyć w górach, to idealnym miejscem w Beskidzie Sądeckim jest Chata na Kowalówkach w Piwnicznej-Zdroju. To tu zaglądamy dziś w ramach naszego cyklu „Rowerem po wypoczynek na sądeckiej wsi”.

Rowerem po wypoczynek po sądeckiej wsi: Chata na Kowalówkach, zaszyj się w sercu gór

Wybieracie się do Piwnicznej-Zdroju? Polecamy Wam kolejne miejsce, gdzie naprawdę warto zanocować. O jego wyjątkowości przesądza m.in. fantastyczne położenie, a mowa o Chacie na Kowalówce. Z miejsca zaznaczamy – miejscowi używają dla tego miejsca określenia Zamakowisko, więc jeśli będziecie pytać o drogę śmiało, możecie użyć jednego z dwóch określeń - Kowalówki w Kosarzyskach albo Kowalówki Zamakowisko. 

Rowerem po wypoczynek na sądeckiej wsi: Agroturystyka Ryvilla w Gaboniu, odpocznij w oazie spokoju

- To ta część piwniczańskiego osiedla, która położona jest już zdecydowanie na uboczu, z daleka od głównej drogi. Nie ma tu hałasu, nie ma aut, można się po prostu zaszyć. Dokoła są jedynie domy i mnóstwo zieleni. To idealny punkt wypadowy na wycieczki po Beskidzie Sądeckim. Wystarczy drogą dojść do ostatnich zabudowań i na kładkę, a potem dalej do Chaty Magóry i jeszcze dalej na Eliaszówkę - piszą z kolei gospodarze chaty.

Rowerem po wypoczynek po sądeckiej wsi: Chata na Kowalówkach, zaszyj się w sercu gór

- Okolica, w bliskości której leży Chata na Kowalówkach obfituje w mniej lub bardziej wymagające szlaki turystyczne, którymi można dotrzeć w różne zakątki Beskidu Sądeckiego i Pienin. Trasy zaprowadzą Was m.in. na Eliaszówkę, Przehybę, Rogacz, Niemcową, Dzwonkówkę i wielu ciekawych, pełnych ekscytujących widoków miejsc. Wytrwali mogą przekroczyć „zieloną granicę” i dotrzeć do słowackiej Litmanowej, miejscowości słynącej z objawień Matki Bożej – zachęcają z Chaty na Kowalówkach. 

Rowerem po wypoczynek na sądeckiej wsi: Chatka Włóczykija w Jamnej, jakbyście odwiedzili starych, dobrych przyjaciół

W bardzo krótkim czasie dotrzecie stąd na dworce PKP Piwniczna-Zdrój czy Hanuszów, by korzystając z pociągu z rowerem dotrzeć w głąb Słowacji. W Waszym zasięgu – w oparciu o kolej albo własne siły na dwóch kółkach – są też sama część uzdrowiskowa Piwniczej-Zdroju ze źródłami wód mineralnych, Pijalnią Artystyczną, Nakłem z urządzeniami typu street workout i pumptrackiem, Radwanów z zewnętrznymi basenami, Żegiestów, Muszyna, Krynica-Zdrój, i w drugą stronę – Rytro, Stary Sącz, Nowy Sącz. Jest tu cała sieć szlaków rowerowych i trasy Aqua i Euro Velo, z których można się wpiąć w Velo Dunajec. 

Rowerem po wypoczynek po sądeckiej wsi: Chata na Kowalówkach, zaszyj się w sercu gór

Rowerem po wypoczynek na sądeckiej wsi: Osada nad Słotwinką idealna na każdą pogodę

Niedaleko macie górę Węgielnik ze zrekonstruowanymi okopami, miejscem na grilla i kolejną wieżą widokową. Na pobliskim Popradzie organizowane są spływy pontonowe. Nie zapomnijcie też zahaczyć o Bacówkę nad Piwniczną, gdzie możecie pokosztować najlepszych w okolicy serów długo dojrzewających.

- Chata na Kowalówkach to połączenie tradycyjności z nowoczesnością. Jest więc idealnym miejscem dla wszystkich, którzy pragną wypocząć w ciszy i spokoju z dala od zgiełku miasta. Poznaj „surowość” życia prawdziwych Górali Nadpopradzkich, zwanych Góralami Czarnymi i zarezerwuj nocleg w drewnianej chacie, którą zewsząd otacza las – źródło czystego powietrza – podkreślają prowadzący chatę.

Czekają tu na Was 3 sypialnie (7 miejsc noclegowych), obszerny salon połączony z jadalnią, w pełni wyposażona kuchnia z tradycyjnym piecem opalanym drewnem, piec chlebowy, w którym można upiec nawet chleb. 

Rowerem po wypoczynek na sądeckiej wsi: z Tabaszówki w Mochnaczce Niżnej zabierzecie wyjątkowe wspomnienia

Chata na Kowalówkach posiada dodatkowo obszerny, drewniany taras, z którego rozpościera się przepiękny widok. Do dyspozycji gości udostępniamy również miejsce postojowe zamknięte. W piwnicy obiektu znajdują się stół do tenisa oraz piłkarzyki. Jeśli zatem naprawdę chcecie się zaszyć w górach, to Chata na Kowalówkach będzie idealnym miejscem.

DANE KONTAKTOWE:

Chata na Kowalówkach

Paweł Ściurka

Zamakowisko 42, 33-350 Piwniczna Zdrój

tel. +48 505 054 043

e-mail: [email protected]

www.chatanakowalowkach.pl

REGULAMIN PROJEKTU „Rowerem po wypoczynek na sądeckiej wsi” do pobrania TUTAJ.

Zadanie "Rowerem po wypoczynek na sądeckiej wsi" współfinansowane ze środków otrzymanych od Ministra Sportu i TurystykiDziękujemy za przesłanie błędu