Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 czerwca. Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
29/06/2023 - 15:00

Zdobądź szczyt Jaworzyny, a odpocznij w Krynickiej Kolibie

Pora na prezentację kolejnego fantastycznego miejsca w projekcie „Rowerem po wypoczynek na sądeckiej wsi”. Dziś rzucamy Wam wyzwanie – zdobądźcie Jaworzynę a będziecie mieli szansę na wypoczynek w niesamowitej Krynickiej Kolibie.

Dla kogoś, kto uwielbia aktywnie wypoczywać na rowerze i jeździ już z powodzeniem nie tylko po płaskim terenie, po tradycyjnych trasach rowerowych, ale zapuszcza się bezpośrednio na górskie szlaki, to miejsce wręcz wymarzone. Bo nie dość, że może zdobyć szczyt Jaworzyny, to jeszcze otrzyma szansę na wypoczynek i racjonalne rozłożenie sił, by dalej odkrywać zakamarki Beskidu Sądeckiego.

Rowerem po wypoczynek na sądeckiej wsi - pokaż i odkryj z nami piękno całego subregionu

O jakim miejscu mowa? O Krynickiej Kolibie na szczycie Jaworzyny właśnie. Ale zanim napiszemy o samym obiekcie, słów kilka w zakresie logistyki. Wcale nie musicie wjeżdżać rowerem do samej góry, bo możecie go wwieźć kolejką gondolową, która poza zimą, poza sezonem narciarskim działa do godziny 17. Macie do wyboru dwie opcje – tylko sam wjazd albo wykupić od razu bilet w górę i w dół. Ta druga opcja wychodzi taniej. I pamiętajcie, że trasa rowerowa do góry liczy sobie pięć kilometrów. Jeśli wjedziecie gondolą na górę a będziecie chcieli zjechać na rowerze, to macie do wyboru dwie opcje – możecie zjechać pod kasy kolejki albo w okolice parku linowego przy Czarnym Potoku. 

Rowerem po wypoczynek na sądeckiej wsi: Willa Świetlana, brama do piwniczańskich skarbów

Oba rozwiązania dają okazję do śmigania po kolejnych atrakcyjnych i wyjątkowo malowniczych zakamarkach okolicy. A co tu mamy do obejrzenia? W zasięgu kilkudziesięciu minut, bo przecież możecie być z dzieciakami – macie całą Krynicę-Zdrój, dalej jest Muszyna, Słowacja, Piwniczna-Zdrój a po pokonaniu Rytra i Starego Sącza, nawet Nowy Sącz. W każdym z tych zakątków czekają nie lada atrakcje – wieże widokowe, zamki w Muszynie i Rytrze, unikalne zabytki – okopy konfederatów cerkwie, klasztory, cuda natury jak mofety na granicy wsi Jastrzębik i Złockie.

Zarówno w Muszynie, Krynicy-Zdroju, Piwnicznej-Zdroju – na Radwanowie i w Nowym Sączu są baseny. Do tego dochodzą muszyńskie ogrody. W jednym artykule nie sposób wszystkich atrakcji – tych dla rekreacji czy podniebienia – wymienić. Jeśli będziecie mieli ochotę na wytchnienie od kręcenia pedałami z samej Jaworzyny Krynickiej, graniami, możecie dojść do Bacówki nad Wierchomlą.

Ważne. Na stronie internetowej Krynickiej Koliby jest odnośnik do strony ze wszystkimi trasami rowerowymi i to w takiej formule, dzięki której możecie bardzo szczegółowo rozpisać swoją podróż w oparciu o interesujące Was miejsca. Wystarczy wpisać gdzie startujecie i gdzie chcecie dojechać.

Teraz przejdźmy do oferty obiektu. - Karczma „Krynicka Koliba” zaprasza na kulinarną ucztę bogatą w regionalne przysmaki. Niepowtarzalny klimat góralskiej gospody i wyjątkowa atmosfera tego miejsca sprawiają, że nasi Goście są wypoczęci i zadowoleni. Krynicka Koliba to nie tylko Karczma, to również noclegi. Najwyżej położone miejsca noclegowe w Krynicy, na szczycie Jaworzyny, są do Państwa dyspozycji - opisują sami gospodarze gwarantując jednocześnie, że - Nigdzie indziej nie znajdą Państwo tak pięknego widoku z pokojów jak w Krynickiej Kolibie, a klimat wnętrz sprawi, że pobyt pozostanie niezapomnianym wspomnieniem.

I gwarantujemy Wam, że w kwestii widoków i atrakcyjności położenia nie ma miejsca na wątpliwości – zobaczycie niesamowitą przestrzeń Beskidu Sądeckiego z Radziejową, Gorce z Turbaczem, słowacką część Tatr, Małe Pieniny.

Krynicka Koliba oferuje pięćdziesiąt wygodnych miejsc noclegowych: 12 pokoi dwuosobowych, 5 pokoi trzyosobowych, 1 pokój czteroosobowy, 1 pokój pięcioosobowy. Przyznacie, że to doskonała konfiguracja dla przyjaciół, dla rodziny, dla pary. To co? Widzimy się na szczycie!

DANE KONTAKTOWE:

Krynicka Koliba

Jaworzyna Krynicka, 33-380 Krynica-Zdrój

tel. +48 606 114 806

e-mail: [email protected]

www.krynicka-koliba.pl

REGULAMIN PROJEKTU „Rowerem po wypoczynek na sądeckiej wsi” do pobrania TUTAJ.

Zadanie "Rowerem po wypoczynek na sądeckiej wsi" współfinansowane ze środków otrzymanych od Ministra Sportu i TurystykiDziękujemy za przesłanie błędu