Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 31 maja. Imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili
01/03/2016 - 10:30

Odkryj na co dzień niedostępne zabytki

Trzy obiekty z naszego regionu zostaną zaprezentowane w czasie XVIII Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego, które odbędą się w maju. Miłośnicy kultury i architektury Małopolski będą mogli obejrzeć kościół i dwór w Zbyszycach, świątynię w Krużlowej Wyżnej i dwór w Kwiatonowicach. Organizatorem wydarzenia jest Małopolski Instytut Kultury w Krakowie.

Jak co roku wspólnie z gospodarzami obiektów organizatorzy wydarzenia udostępnią na co dzień niedostępne zabytki, zachęcą do odwiedzenia miejsc intrygujących, nieznanych, do obejrzenia cennych założeń architektonicznych i zanurzenia się w ich niezwykłej historii.

- W 2016 roku w ramach Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego zaprezentujemy 15 zabytków, zlokalizowanych na czterech trasach zwiedzania – dwóch trasach krakowskich oraz trasach północno-zachodniej i południowo-wschodniej - informują organizatorzy.

W ramach tej ostatniej trasy założenie dworskie w Zbyszycach (kościół pw. św Bartłomieja i dwór), kościół pw. NMP w Krużlowej Wyżnej oraz dwór w Kwiatonowicach zostaną udostępnione do zwiedzania 28-29 maja bieżącego roku.

Na zwiedzających będą czekać warsztaty, pokazy i gry terenowe. Zwiedzanie uatrakcyjnią także wystawy, spotkania z ciekawymi ludźmi, koncerty, spacery i wycieczki tematyczne. Nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych oraz okazji do spróbowania lokalnych przysmaków. Warto już teraz zarezerwować sobie czas, bo taka okazja trafia się raz do roku.

Oprac: (rob)

Fot. gmina grodek.pl

Źródło: MIK KrakówDziękujemy za przesłanie błędu