Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 22 stycznia. Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego
21/10/2020 - 09:35

Pokaz rękodzielnictwa częścią Festiwalu zespołów regionalnych w Krynicy

Festiwal zespołów lachowskich i góralskich gromadzący bardzo wiele osób z całej Polski, był świetną okazją do zaprezentowania regionalnych zwyczajów. Jedną z ich form był m.in. pokaz rękodzielnictwa, przybliżający techniki tkactwa.

11. TAURON Festiwal Biegowy, a także Festiwal zespołów lachowskich i góralskich przeszły już do historii, warto jednak wrócić raz jeszcze do wydarzeń jakie przeżywaliśmy w Krynicy, bo było ich naprawdę sporo. Wbrew temu, co może się wydawać impreza ta, to nie tylko biegi. Dedykowana jest ona również osobom, które chcą być częścią festiwalu, nie uczestnicząc w rywalizacji sportowej. Jedną z atrakcji, które na nich czekają jest możliwość zobaczenia na własne oczy, jak powstają według regionalnych zwyczajów elementy ubioru, które oczywiście można dla siebie nabyć. Pokaz rękodzielnictwa był wydarzeniem, dedykowanym dla wszystkich miłośników tego rodzaju wydarzeń.

- Wykonujemy rękawice, jedną z najstarszych karpackich technik. Są to rękawice furmańskie, tkane poprzez przekładanie nitki dookoła osnowy – mówi Małgorzata Polańska-Kubiak, prezentująca na czym polega tego rodzaju tkactwo.

Więcej w materiale filmowym. (MP), wideo: Daniel Szlag

.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji KulturyDziękujemy za przesłanie błędu