Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 22 stycznia. Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego
31/10/2020 - 13:45

Stanisława Majda wykonuje piękne bukiety z bibuły i krepiny [WIDEO]

Stanisława Majda od ponad 20 lat zajmuje się tworzeniem kwiatów i innych wyrobów z bibuły oraz krepiny. Swoje umiejętności prezentowała podczas Festiwalu zespołów lachowskich i góralskich.

Na Festiwalu oprócz biegaczy mogliśmy podziwiać również piękne wyroby osób o niesamowitych zdolnościach artystycznych. Pokazy rękodzielnictwa przyciągały mnóstwo obserwatorów. Swoje umiejętności prezentowała również Stanisława Majda zajmująca się tworzeniem wyrobów z bibuły i krepiny oraz serwet szydełkowych. Pani Stanisława w swojej trwającej ponad 20 lat przygodzie artystycznej dała się poznać jako osoba z wieloma talentami, której stworzenie żadnego bukietu nie sprawi trudności. - Tworzę wyroby tradycyjne takie jak palmy, bombki, czy wianeczki oraz nowoczesne. Wykonuje również bukiety np. maki, które są kwiatami typowo lachowskimi – mówi.

Zobacz także: Pokaz rękodzielnictwa był częścią Festiwalu Biegowego w Krynicy

Największe osiągnięcia Pani Stanisławy to zwycięstwa w konkursach palm i girlanda z 2004 roku przygotowana dla Ojca Świętego Jana Pawła II. W 2005 roku została nagrodzona „Złotym Sercem Lachowskim” - za ocalenie od zapomnienia kultury lachowskiej. W swoim życiu odbyła również wiele wyjazdów zagranicznych z zespołami ludowymi. Najlepsi zawodnicy 11. Tauron Festiwalu Biegowego zostali przez nią obdarowani pięknie wykonanymi bukietami.

Więcej o tworzeniu wyrobów przez Panią Stanisławę dowiedzą się Państwo z materiału filmowego. (MP), wideo: Daniel Szlag

.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji KulturyDziękujemy za przesłanie błędu