Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 22 marca. Imieniny: Bogusława, Jagody, Katarzyny
06/02/2023 - 14:20

Tłusty czwartek 2023 zbliża się wielkimi krokami. Wybieramy najlepszą cukiernię na Sądecczyźnie

Wiele osób z utęsknieniem czeka na tłusty czwartek. Prawdziwe oblężenie przeżywają wówczas cukiernie. Kolejki po pączki i inne smakołyki ustawiają się już od samego rana. Która z cukierni jest jednak najlepsza na Sądecczyźnie? Zachęcamy do głosowania!

Tłusty czwartek 2023

Tłusty czwartek to wyjątkowy dzień w roku, który rozpoczyna ostatni tydzień karnawału. Tym razem przypada na 16 lutego. Kojarzy się oczywiście głównie z pączkami. Jak głosi stara polska tradycja, żeby nam się powodziło przez cały rok, musimy zjeść choćby jednego.

Słodkości, po które sięgamy tego dnia jest jednak więcej. Same pączki również mają często wiele pysznych dodatków. Kolejki po nie ustawiają się już od samego rana. Nikt nie wyobraża sobie, żeby w tłusty czwartek zabrakło na jego stole różnych smakołyków.

Święto jest głęboko zakorzenione w polskiej tradycji. Przypomina nam o tym m.in. charakterystyczne przysłowie – „Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła”. Wszystko oczywiście jest przekazywane z pokolenia na pokolenie.

Najlepsza cukiernia na Sądecczyźnie

Każdy z nas ma swoją ulubioną cukiernię, w której najchętniej kupuje słodkości. Podobnie, jak w poprzednich latach przy okazji tłustego czwartku, wybieramy tą najlepszą na Sądecczyźnie. Która cieszy się największą popularnością? Niebawem się przekonamy.

Zachęcamy do wzięcia udziału w naszym głosowaniu, które trwa do 15 lutego. Wyniki podamy dzień później (w tłusty czwartek). Pora sprawdzić, kto wiedzie prym w regionie! ([email protected], fot.: Pixabay/ zdjęcie ilustracyjne)

Aby zagłosować przejdź na następną stronęDziękujemy za przesłanie błędu