Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 22 marca. Imieniny: Bogusława, Jagody, Katarzyny
06/02/2023 - 14:15

Jakub Polaczyk wydaje płytę! To Sądeczanin mieszkający w Nowym Jorku [WIDEO]

Nie często zdarza się, że osoba związana z naszym regionem wydaje płytę w USA. Jakub Polaczyk zdecydowanie się na tym tle wyróżnia. Premiera jego krążka już wkrótce ujrzy światło dzienne. Posłuchajcie jednego z utworów, który się na nim znajdzie:

Jakub Polaczyk jest związany z Nowym Sączem

O Jakubie Polaczyku pisaliśmy już na naszym portalu kilkukrotnie. Wszystko za sprawą jego propozycji hejnału Nowego Sącza, które wysyłał do naszej redakcji. Każda z nich była inna, ale miała w sobie coś wyjątkowego. Możecie ich posłuchać TUTAJ.

Muzyk pochodzi z Nowego Sącza, ale obecnie mieszka w Nowym Jorku. W naszym mieście chodził do I Liceum Ogólnokształcącego oraz szkoły muzycznej. Jak przyznawał przed rokiem w rozmowie z „Sądeczaninem”, stolicę Sądecczyzny wspomina bardzo miło i ciepło.

- Kilka lat temu miałem w „Małej Galerii” koncert, na którym mogłem zaprezentować mieszkańcom moją muzykę. Występowałem również w ratuszu. Na stałe osiedliłem się natomiast w Nowym Jorku – wyjaśniał.

Jakub Polaczyk wydaje płytę

Teraz podzielił się z nami kolejną znakomitą wiadomością. Wkrótce ukaże się jego płyta nazwana – Union Square. Data premiery została wyznaczona na 1 marca, a więc już za niecały miesiąc. Będzie oczywiście dostępna również w popularnych serwisach muzycznych.

Utwory Jakuba Polaczyka wykonywało już wiele renomowanych zespołów, m.in. Avanti, Slee Sinfonietta, NeoQuartet. W swoim dorobku ma również mnóstwo nagród m.in. Composers Guild of New Jersey (2022), American Prize in Composition (2020), SIMC International Compositional Competition for Harpsichord w Mediolanie (2019) czy Iron Composer First Prize w Cleveland (2013).

Jedną z kompozycji, która znajdzie się na płycie możecie posłuchać w naszym materiale. Jak Wam się podoba? ([email protected], fot.: Jakub Polaczyk, muzyka: Jakub Polaczyk)Dziękujemy za przesłanie błędu