Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 19 stycznia. Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza
02/06/2020 - 18:50

Jezioro Rożnowskie też ma swojego potwora! Widzieliście już takiego amura?

Czy wiecie, że wędkarze przyjeżdżają nad Jezioro Rożnowskie z całego świata? I wcale nie powinno to dziwić biorąc pod uwagę, jakie potwory tu można złowić. W poniedziałek, około godziny 9 rano, wędkarz z Katowic wyłowił tu ponad 20-kilogramowego amura. Jak się udało podejeść taką bestię?

Zobacz też: Wędkarze bez możliwości rywalizacji, lecz także bez zakazu połowu

Kilkuosobowa ekipa wędkarzy z Katowic i okolic Bytomia przyjeżdża wędkować na Jezioro Rożnowskie już od kilku lat. Dlaczego akurat tu? Bo trudno gdzie indziej szukać takiego połączenia doskonałych warunków wędkarskich z pięknymi widokami, wspaniałym klimatem i świetnym zapleczem do wypoczynku.

Jezioro Rożnowskie też ma swojego potwora! Widzieliście już takiego amura?

Jezioro Rożnowskie to dla amatorów „moczenia kija” prawdziwy raj. Jednak takiej zdobyczy jak dziś, nikt się z tego grona nie spodziewał. Około godziny 9 rano pan Krzysztof z Katowic złapał ponad 20-kilogramowego amura. Monstrum – szacując po wadze – żyje w Jeziorze Rożnowskim od około 7, 8 lat. I żyje nadal, bo po zmierzeniu amur został wypuszczony na wolność. Rybę udało się zanęcić na kukurydzę. Szczegóły w materiale filmowym.

ES e.stachura@sadeczanin.info Film: ES Fot.: archiwum wędkarzyDziękujemy za przesłanie błędu