Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 24 maja. Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny
10/07/2022 - 19:05

Ogromny pożar w Chorwacji. Polacy chętnie spędzają w tym miejscu urlopy [WIDEO]

Pula w ogniu! Wielu Polaków co roku wyjeżdża tutaj na wakacje. Niestety, tej urokliwej miejscowości na chorwackim półwyspie Istria poważnie zagroził w sobotę duży pożar. Zamkniętych było wiele dróg, a część mieszkańców nie miała prądu. Strażacy walczyli z ogromnymi płomieniami.

Chorwacja, to jeden z ulubionych wakacyjnych kierunków Polaków. Tysiące osób wybiera się tutaj żeby podziwiać piękne górskie krajobrazy, zwiedzać zabytkowe miasta, podziwiać przyrodę oraz przede wszystkim wypoczywać nad brzegiem ciepłego morza.

Niestety, nie zawsze jest tutaj bezpiecznie. W okresie letnim ten kraj często nawiedzają pożary. Ostatni, który przybrał bardzo duże rozmiary wybuchnął w sobotę w Puli. To miasto na półwyspie Istria, które słynie m.in. z dobrze zachowanego koloseum.

Ogień był bardzo duży i sprawił, że większość mieszkańców nie miała dostępu do prądu (m.in. szpital). Lokalne media poinformowały, że spłonęło 15 samochodów, a uszkodzonych zostało kilka domów. Na szczęście, nikt nie został ranny. Dodatkowo, zamkniętych zostało kilka dróg.

Walczącym z płomieniami strażakom zadania nie ułatwiał wiatr, który jeszcze bardziej podsycał ogień. Sytuację udało się opanować po południu, głównie dzięki samolotom, które pobierały wodę bez lądowania, prosto z morza.

Wypalona została duża część okołomiejskiej roślinności. Skalę pożaru możecie zobaczyć w materiale filmowym. ([email protected], wideo: Glas Istre, fot.: Screen/ Glas Istre, TVN24)Dziękujemy za przesłanie błędu